Obsługa księgowa na najwyższym poziomie

2019-11-05 5:54:29
Profesjonalna księgowość niezbędna jest w każdej firmie, której głównym celem jest efektywne prosperowanie oraz rozwój. Zawiłości polskiego prawa, a także stale zmieniające się zasady podatkowe sprawiają, że nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą decydują się powierzyć obsługę księgową specjalistom. Jakie usługi oferują biura rachunkowe, ile one kosztują oraz dlaczego warto z nich skorzystać?

 

Dlaczego profesjonalne biuro rachunkowe jest niezbędne dla każdej małej firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej zakłada przede wszystkim rzetelne przygotowywanie i księgowanie dokumentacji finansowej. Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rozliczanie podatków czy prawidłowe odprowadzanie składek do ZUS wymaga odpowiedniej wiedzy, ale też czasu. W przypadku firm zatrudniających pracowników równie ważne są rozliczenia z pracownikami, więc także kwestie związane z płacami, urlopami czy zwolnieniami. Tworzenie miejsc pracy dla księgowych i kadrowych może być dla firmy dużym obciążeniem, dlatego bardzo wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z ofert biur rachunkowych, które są w stanie zapewnić kompleksową obsługę zarówno mniejszym, jak też większym firmom. W przypadku każdego biznesu najważniejsza jest bowiem pewność poprawnie prowadzonej dokumentacji księgowej oraz finansowej, a także oszczędność czasu i pieniędzy.

Obsługa księgowa

W ofercie biur rachunkowych znajduje się zazwyczaj bardzo szeroki zakres usług – od pełnej księgowości, przez obsługę kadr i płac, doradztwo podatkowe po rejestrację działalności gospodarczej i sporządzanie zeznań rocznych.

Sprawdź ofertę pełnej obsługi księgowej w Warszawie: http://www.goldentax.com.pl/oferta.html

Wśród nowych propozycji, które stają się coraz bardziej popularne, jest również wirtualne biuro, czyli usługa polegająca na możliwości wynajmu adresu do rejestracji firmy oraz odbioru korespondencji.

– doradztwo podatkowe

Właściwie dobrana forma opodatkowania dla firmy pozwala na optymalizację zysków i kosztów, dlatego wybór powinien zostać dokonany właściwie, najlepiej w porozumieniu ze specjalistami z biura księgowego. Będą oni ponadto w stanie opracować modele optymalizacji podatkowej, dokonać analizy prowadzonej działalności gospodarczej pod kątem obciążeń podatkowych i planowanych operacji gospodarczych. Co istotne, decydując się na usługi rachunkowe możemy również liczyć na reprezentowanie firmy przed organami administracji skarbowej i podatkowej zarówno w trakcie postępowania podatkowego, jak też postępowania kontrolnego oraz kontroli podatkowej.

– prowadzenie księgowości

Wśród zadań z zakresu prowadzenia działalności znajduje się wiele czynności, między innymi tworzenie i nadzorowanie dokumentacji finansowej, prowadzenie ksiąg, ewidencji, a także obsługa kadr i płac. Są to filary prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie firmie profesjonalnej obsługi w tym zakresie. Doświadczeni księgowi będą w stanie zapewnić pełne wsparcie oraz usługi idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, niezależnie od wielkości firmy oraz profilu jej działalności.

– obsługa kadr i płac

Obsługę kadr i płac można z powodzeniem powierzyć zewnętrznemu biuru rachunkowemu, co pozwoli oszczędzić czas i pieniądze konieczne do stworzenia oddzielnych etatów w firmie. Profesjonalne biura rachunkowe są w stanie zapewnić sporządzanie miesięcznych list płac pracowników etatowych, przygotowanie miesięcznych deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych zatrudnianych przez pracodawcę, a także wyliczanie comiesięcznych składek ZUS. Ponadto specjalistom z biura księgowego możemy powierzyć księgowość płacową, kalkulację wynagrodzeń oraz prowadzenie spraw kadrowo-pracowniczych.

– wirtualne biuro

Wirtualne biuro to usługa pozwalająca na obniżenie kosztów związanych z wynajmem biura i jego eksploatacją. Biura rachunkowe w ramach tej usługi oferują możliwość rejestracji firmy na adres inny, niż domowy. Ponadto można też liczyć na informowanie o odebranej korespondencji, odbiór i przesyłanie otrzymanej korespondencji, a nawet skanowanie korespondencji i wysyłanie jej na adres e-mail. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą oddzielić życie zawodowe od prywatnego, a także oszczędzić czas i pieniądze związane z najmem biura i koniecznością odbioru korespondencji.

Ile kosztuje profesjonalna obsługa księgowa w Warszawie

Koszt profesjonalnej obsługi księgowej w Warszawie uzależniony jest od kilku czynników wśród których jest liczba miesięcznie sporządzanych dokumentów, forma prowadzonej działalności, rozliczenia podatku Vat, a także wielkość zatrudnienia w danej firmie. Warto zaleźć biura rachunkowe mogące pochwalić się odpowiednio dużym doświadczeniem oraz ofertą, ponieważ wtedy można liczyć na przygotowanie indywidualnej oferty usług księgowych. Podobnie jak ma to miejsce w biurze rachunkowym Golden Tax w Warszawie. Specjaliści z biura Golden Tax świadczą kompleksową obsługę księgowo-podatkową oraz obsługę kadr i płac dla podmiotów o różnym profilu działalności i formie prawnej. Duże doświadczenie, a także indywidualne podejście do potrzeb klientów to tylko nieliczne z wielu zalet tego biura.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *