OKIEM RADNEJ Z NIEPORĘTU. Nuda, Panie, nuda…

2016-12-29 12:24:56

To był burzliwy rok w gminie Nieporęt, a już zupełny armagedon rozpętał się przy uchwalaniu budżetu. Opozycja nie została wpuszczona na obrady do nieporęckiego GOK-u, a wójt nakazał głosowanie przyciskami, chociaż żadnych przycisków nikt nigdy tam nie widział. Po tym fakcie kilka osób w proteście przykuło się do własnych choinek i było zmuszonych spędzić święta w rodzinnym gronie, słuchając kolęd w wykonaniu cioci Basi i dowcipów wujka Stasia…

Niestety, drodzy Państwo, muszę Was rozczarować – to tylko fikcja. W nieporęckim samorządzie ten rok był tak nudny, że nawet lokalne gazety przestały przysyłać dziennikarzy na sesje. Bo o czym dyskutować? O tym, że potrzebny jest wodociąg, kanalizacja, drogi i latarnie? Że mieszkańcy postanowili ratować demografię i przyszłość naszych emerytur, w związku z czym przepełniona szkoła w Józefowie wymagała natychmiastowej rozbudowy? Że chcemy, by autobusy nadal dojeżdżały do Metra Marymont?

Ale jak to w rodzinie bywa, to nie znaczy, że zawsze się ze sobą zgadzamy. Na komisjach dyskusje nad planami zagospodarowania portów były tak intensywne, jak miłość kibiców Legii i Lecha. Była to jedyna taka sprawa, gdzie nie udało się pogodzić dwóch koncepcji na ożywienie tamtego rejonu i wypracować wspólnego rozwiązania. Może to i dobrze, bo nikt nie powie, że nieporęccy radni są „bierni i wierni”.

Przed nami kolejny rok i wielkie wyzwanie, związane z reformą oświaty. Też kolejną. W sumie chyba już zaczęliśmy się przyzwyczajać, że jedyne, co jest stałe w temacie szkolnictwa, to zmiana. Na szczęście mamy cudowną panią Henrykę, która to wszystko ogarnia i tylko dzięki niej reforma nie spędza mi snu z powiek. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby nam zatrzymać panią Henię w urzędzie co najmniej na najbliższe półwiecze. Jakbyście mieli jakieś propozycje, dajcie znać.

Radna Marta Damm - Świerkocka

Radna Marta Damm – Świerkocka

A poza tym – nihil novi, jak odpowiada pan Wacław z ławeczki pod sklepem na pytanie, co słychać. Kanalizacja, wodociągi, drogi, latarnie, ścieżki rowerowe, chodniki. Zrobimy kolejny krok w XXI wiek i skończymy projekt gminnej sieci światłowodowej. Wygląda zatem na to, że przyszły rok będzie jeszcze nudniejszy, ale jak powiedział Monteskiusz, „szczęśliwy jest naród, którego historia jest nudna”. I tego Państwu życzę – spokojnego, przewidywalnego 2017 roku, z jak najmniejszą dawką polityki, a jak największą rodzinnego ciepła. Mimo wszystko przecież cały rok czekamy na kolędy cioci Basi i dowcipy wujka Stasia.

Marta Damm – Świerkocka

Fot. SkyAd

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *