OKIEM RADNEJ. ZTM kontra mieszkańcy

2017-01-05 12:30:16

21 grudnia 2016 r. w gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym odbyły się konsultacje z przedstawicielami ZTM w sprawie ewentualnego skrócenia tras linii 705 i 735. Wielokrotnie powtarzano słowa, które witały wszystkich na wejściu, że jest to tylko koncepcja i nie ma charakteru wiążącej decyzji.

Wójt, wicewójt, radni i sołtysi wzięli udział w godzinnej rozmowie z Pawłem Mudantem, kierownikiem Działu Organizacji Przewozów i rzecznikiem ZTM – Igorem Krajnowem.

Wójt ostro o ZTM

Radna Marta Damm - Świerkocka

Radna Marta Damm – Świerkocka

Wójt Maciej Mazur w bardzo ostrych słowach skrytykował brak informacji od ZTM o planowanych zmianach. Jak zaznaczył, nie traktuje się tak długoletnich partnerów, a trzeba podkreślić, że dotychczasowa współpraca z ZTM przebiegała bez zastrzeżeń. Przeproszono nas za brak wcześniejszej informacji. Argumentacja ZTM pozostaje bez zmian – po całościowych zmianach na Białołęce nie ma dla nas miejsca na pętli Marymont. Aktualnie, po złożeniu pism przez posłów, radnych i władz wykonawczych całego powiatu, rozważane jest usytuowanie przystanku dla naszych linii w pobliżu pętli na Marymoncie. Nic nie jest jeszcze przesądzone, do 11 stycznia trwają konsultacje, natomiast decyzja o przebiegu tras będzie podjęta mniej więcej w połowie lutego.

Optymistyczny akcent na wejściu

Optymistyczny akcent na wejściu

Ostrożny optymizm

Plakat zachęcający mieszkańców do uczestnictwa w konsultacjach ZTM

Plakat zachęcający mieszkańców do uczestnictwa w konsultacjach ZTM

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Nadal, do 5 stycznia włącznie, zbieramy podpisy w sklepach i szkołach w Waszej okolicy. Ten głos mieszkańców jest bardzo ważny! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjechali na konsultacje. Przez cały czas zmieniały się osoby, rzadko widziałam sytuację, by któryś z konsultantów był wolny. Oby to przekonało ZTM, że pozostawienie linii 705 i 735 do Marymontu jest dla nas kluczowe. Rozmowy z 21 grudnia minionego roku pozwalają mi na ostrożny optymizm w tej kwestii. Dodam tylko, że korzystając z okazji, rozmawialiśmy też o przeniesieniu gminy Nieporęt do pierwszej strefy komunikacyjnej, jak również o… tramwaju do Nieporętu, który po wydłużeniu linii na Białołęce staje się coraz bardziej realny.

15578496_688291651337585_9022014248976841314_n

Wójt w ostrych słowach dał do zrozumienia, że nowe pomysły ZTM mu się nie podobają

Marta Damm-Świerkocka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *