Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

2020-11-10 6:56:37

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do wyboru jest aż 16 projektów z regionu warszawskiego wschodniego. Tężnia solna w parku krajobrazowym w Rudce, budowa ogrodów terapeutycznych w Otwocku czy karczewski festiwal teatrów dla dzieci – zdecyduj, co zostanie zrealizowane w Twoim regionie. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 16 z subregionu warszawskiego wschodniego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik: – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Warto sprawdzić, jakie projekty zgłoszono w Państwa okolicy i na nie zagłosować. Ja swój głos już oddałem. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodaje marszałek.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się.

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. To już ostatnie dni na podjęcie decyzji. Głosowanie trwa tylko do 16 listopada br.

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk – Inicjatywy i pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza to nic innego jak potrzeby mieszkańców regionu. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos. Trzeba się śpieszyć, bo czasu na podjęcie decyzji zostało już niewiele. Pamiętajmy także, że ten sposób wyrażamy także troskę o przyszłość naszego regionu – podkreśla wicemarszałek.

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie warszawskim wschodnim w puli podregionalnej:

 • Przebudowa przejść dla pieszych przez drogi wojewódzkie na terenie Gminy Nieporęt, powiat legionowski – Bezpieczne przejścia dla pieszych;
 • Jesteśmy RAZEM w gminach powiatu legionowskiego;
 • Budowa bezpiecznych przejść dla pieszych w ul. Legionowej w Markach i Strużańskiej w Stanisławowie Pierwszym (droga wojewódzka 632);
 • W zdrowym ciele zdrowy duch wśród mieszkańców powiatu legionowskiego;
 • Żywność tradycyjna – Zrób to Sam;
 • Tężnia solna w Parku Krajobrazowym w Rudce;
 • Zakup karetki pogotowania dla mieszkańców powiatu mińskiego i okolic;
 • Mazowiecki Tryptyk Teatralny. Nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość;
 • EKOLOGICZNY OBRAZ MARZEŃ;
 • Budowa ogrodów terapeutycznych – sztuka natury w ORUiPD w Otwocku;
 • Rzeźby natury – zwierzęta leśne na terenie ORUiPD w Otwocku;
 • Budowa i naprawa boiska piłkarskiego na terenie ORUiPD w Otwocku 256,6 tys. zł;
 • Karczewski festiwal teatralny dla dzieci;
 • “Drzewa Zielona Tarcza Mazowsza” promocja społecznej odpowiedzialności ekologicznej;
 • Muzyczna scena Otwocka i Wołomina;
 • Poznajmy Mazowsze – cykl wycieczek po Mazowszu.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *