Facebook


Paliwowy złodziej w rękach policji

2016-07-21 12:23:52

Kryminalni z Legionowa rozwiązali zagadkę kradzieży paliwa z samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni Mirosław N. wywiercał otwory w zbiornikach i spuszczał olej napędowy lub benzynę, a następnie sprzedawał paliwo po okazyjnej cenie. Policjanci przesłuchali i przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem. Może mu teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o znikającym z samochodów paliwie dotarła do policjantów w lipcu br. czterokrotnie. Z zawiadomień o przestępstwie wynikało, że z zaparkowanych w Legionowie i Jabłonnie samochodów ciężarowych oraz osobowych kradzione jest paliwo. Łącznie ustalono, że łupem złodzieja padło około 400 litrów oleju napędowego i 20 litrów benzyny. Straty oszacowano na 6.5 tysiąca złotych.

Kryminalni po wytężonej pracy wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy. Po wstępnych ustaleniach 44-letni Mirosław N. mieszkaniec Legionowa został zatrzymany. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że nad ranem spuszczał z samochodów paliwo do kanistrów, które później przewoził skuterem, a następnie po okazyjnych cenach sprzedawał je. Zatrzymanemu policjanci przedstawili cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *