ZAKAŻENIE SALMONELLĄ. Salmonella – 30 piłkarzy zakażonych

2021-08-13 11:04:45

Młodzieżówka Legionovii w trakcie obozu piłkarskiego w Mrągowie zaczęła narzekać na gorączkę i złe samopoczucie. Lekarze stwierdzili zakażenie salmonellą. Piłkarze trafili do kilku okolicznych szpitali

Złe samopoczucie, gorączka, ból brzucha, mdłości – to objawy jakie zgłaszali uczestnicy obozu piłkarskiego młodej Legionovii. W poniedziałek (9 sierpnia) aż trzydziestu piłkarzy zgłaszało objawy.
Opiekunowie obozu błyskawicznie zawiadomili o zdarzeniu służby medyczne podejrzewając, że młodzież zakaziła się koronawirusem. Piłkarze trafili do kilku okolicznych szpitali – mówił Onetowi Dariusz Ziąbski – prezes Legionovii – w Mrągowie nie było oddziału zakaźnego – dodaje.

Seria testów wykluczyła zakażenie koronawirusem. Zaś lekarze stwierdzili zakażenie salmonellą. Niestety nie wiadomo co było przyczyną zakażenia.
Właściciele ośrodka, w którym przebywali piłkarze zapewniają, że ośrodek znajduje się pod kontrolą Sanepidu. Jak zauważyła właścicielka mrągowskiego hotelu, piłkarze stołowali się nie tylko w hotelu.

W poniedziałek na stronie klubu pojawiło się oświadczenie Zarządu Klubu dot. odwołania zgrupowań kolejnych roczników, zaplanowanych w tym samym miejscu, w którym doszło do zakażenia:

Szanowni Rodzice,

W związku z faktem wystąpienia wielu przypadków nieżytu przewodu pokarmowego u zawodników naszej Akademii przebywających obecnie na zgrupowaniu piłkarskim w Mrągowie, jako Zarząd podjęliśmy decyzję, że planowany na przyszły tydzień wyjazd młodszych roczników w to samo miejsce nie odbędzie się.

Ponieważ badania ambulatoryjne oraz prowadzone na miejscu działania Sanepidu nie dały na chwilę obecną jednoznacznej odpowiedzi, co jest przyczyną zaistniałej sytuacji, w naszej ocenie to jedyna odpowiedzialna decyzja, jaką możemy teraz podjąć.

Nie chcąc zawieść naszych młodych piłkarzy, a Państwa zmuszać do zmiany wakacyjnych planów, czynimy usilne starania, aby zgrupowanie doszło do skutku w innej lokalizacji. Niestety zatrucia pokarmowe na Warmii i Mazurach w ostatnich tygodniach przybrały na sile, na co skarżą się miejscowe władze.

Ostatecznym rozwiązaniem będzie zorganizowanie obozu stacjonarnego na wzór półkolonii, aby zapewnić zawodnikom ciągłość treningów oraz całodniową opiekę.

Z poważaniem,

Zarząd KS Legionovia

Komentarze

4 komentarze

 1. Piłkarski poker odpowiedz

  Na Onecie pisali, że panowie młodzi piłkarze wcinali pizzę za pozwoleniem trenerów. Gratulacje dla nich.

  1. Kkk odpowiedz

   Dzieci twierdza, ze nikt pizzy nie zamawial.

 2. Tylko Świt Nowy Dwówr odpowiedz

  Jaki klub tacy “piłkarze”…
  Jacy “piłkarze” takie zakażenie…
  Mogliby się zakazić nie wiem wąglikiem, a tu tylko salmonella…

 3. Tadeusz odpowiedz

  ZŁA PASSA LEGIONOWSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ
  Kilka lat temu trener Ziąbski pozbył się z Legionowa trenera Papszuna – uznanego za najlepszego trenera polskiej ligi w 2020 r.
  a teraz taka wpadka. 30 chłopaków- piłkarzy zatrutych salmonellą na zgrupowaniu….

  OBCIACH!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *