PIŁKA NOŻNA. Bogdan Jóźwiak trenerem! Zmiany w Legionovii

2020-01-04 3:53:04

Nowy szkoleniowiec Legionovii, Bogdan Jóźwiak nie raz nie dwa bywał na naszym stadionie Fot. fotoMiD

7 stycznia 2020 roku po zimowej przerwie wznawiają treningi drugoligowi piłkarze KS Legionovia KZB Legionowo. Zajęcia rozpoczną pod kierunkiem nowego szkoleniowca, którym został Bogdan Jóźwiak

Jeszcze w starym roku klub rozwiązał, za porozumieniem stron, umowę z ukraińskim szkoleniowcem Serhijem Zajcewem, który po Marcinie Sasalu przejął zespół w końcówce rundy jesiennej, aby uchronić go przed degradacją do III ligi. Akcja ratunkowa udała się tylko połowicznie, Legionovia po półmetku rozgrywek jest na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 12. zdobytych punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 14 porażek), ze startą 12. punktów prolongujących nadzieję na zachowanie statusu drugoligowca.

Czy Bogdanowi Jóźwiakowi uda się dokonać niemożliwego? Podobno dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe, ale… Prezes Dariusz Ziąbski przekonuje, że umowa z nowym szkoleniowcem ma charakter perspektywiczny i została zwarta nie tylko z myślą o drugiej połowie sezonu 2019/2020, którą przyjdzie grać drużynie a takich a nie innych warunkach sportowo – finansowych.

Bogdan Jóźwiak (rocznik 1950) ma za sobą bogatą przeszłość piłkarską. Był pomocnikiem, który rozegrał w ekstraklasie rozegrał 165 spotkań. Występował m.in., w płockiej Wiśle, łódzkim Widzewie, w Petrochemii Płock, także dwóch izraelskich klubach – Hapoelu Taibe i Hapoelu Kfar Saba. Grał też w Pelikanie Łowicz (gdzie zakończył karierę zawodniczą) i RKS Radomsko.

Karierę trenerską rozpoczął we wspomnianym Pelikanie. Następnie zasiadł na ławce trenerskiej w Warcie Sieradz. Potem przeniósł się do Sokoła Aleksandrów Łódzki, aby potem powrócić do klubu z Sieradza. Po dwóch latach znów zawitał do Łowicza, w którym spędził 3 lata. Po przygodzie z tym klubem rozpoczął pracę w Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie pracował 2 lata. Ostatni klub jaki prowadził trener Bogdan Jóźwiak to Sokół Aleksandrów Łódzki i jako szkoleniowiec tego klubu rywalizował z Legionovią w walce o drugoligowy awans, w sezonie 2018/2019.

Zmiana pierwszego szkoleniowca to nie jedyna zmiana kadrowa tej zimy w Legionovii. Po czterech i pół roku pracy z legionowskim klubem żegna się asystent trenera Zajcewa (wcześniej m.in. także Sasala, Tarachulskiego) – Bartrosz Grzelak, który będzie teraz asystentem M. Sasala. w trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z pracy w zarządzie klub Legionovia zrezygnował jego wiceprezes Jacek Kopka.

A co ze zmianami kadrowymi w samym zespole piłkarskim? O poważniejszych ruchach zawodniczych jeszcze dużo nie wiadomo. Z pewnością nie będą już reprezentować legionowskich Barw: Stanisław Wawrzynowicz (skrócił wypożyczenie ze szczecińskiej Pogoni) i Bartosz Gołaszewski (jemu wypożyczenie skróciła Jagiellonia Białystok). Gotowy ma być już do gry rekonwalescent Sebastian Weremko. O innych roszadach w zespole więcej będzie wiadomo po pierwszych treningach Legionovii pod kierunkiem nowego szkoleniowca,

(jb)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *