PIŁKA NOŻNA. Jeszcze dwa – Legionovia – Sokół Ostróda 6-0 (3-0)

2019-06-19 12:11:53

Kolejne, dwunaste z rzędu zwycięstwo, po raz kolejny podopieczni trenera Marcina Sasala zaaplikowali rywalom pół tuzina bramek. Sobotnia, domowa wygrana 6-0 (3-0) nad Sokołem Ostróda sprawiła, że już tylko dwa kroki (mecze) dzielą Legionovię od awansu (powrotu) na drugoligowy poziom. Sokół Aleksandrów Łódzki nie składa jednak broni…


Ostatni mecz odbywał się w czerwcowej, popołudniowej spiekocie i w początkowej fazie ze zrozumiałych względów nie był porywającym widowiskiem. Młodziutki zespół gości ( drużyna trenera Jarosława Kotasa ma stale jeszcze szansę na zgarnięcie sporej kasy za zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior System) do 21 minuty dzielnie bronił się przed atakami Legionovii. Wtedy właśnie po akcji Eryka Więdłochy, Patryk Paczuk po raz pierwszy pokonał ostródzkiego bramkarza Macieja Bąbla. Dwie minuty było już 2-0 i ponownie Patryk Paczuk, po dwóch ładnych prostopadłych podaniach, wpisał się na listę strzelców. Po kolejnych czterech minutach było już 3-0. Dośrodkowanie E. Wędłochy dobrze wykończył, zamykający na prawej stronie akcję Piotr Krawczyk, zdobywając trzeciego gola.

 

W drugiej połowie meczu dominacja Legionovii była jeszcze wyraźniejsza. Kolejne bramki padły jednak dopiero w końcowych 20.minutach. Na 4-0, po idealnym dośrodkowaniu Marcina Burkhardta podwyższył Daniel Choroś.(71’). Na trzy minuty przed końcem Luka Janković „zabawił się” w polu karnym z dwoma defensorami Sokoła i nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. W ostatnie minucie, po szarży Kacpra Będzieszaka, ręką starał się zatrzymać futbolówkę Tomasz Panek i był rzut karny. Na szóstego gola zamienił go, myląc bramkarza – Piotr Krawczyk.
W tym tygodniu przed Legionovią dwa ostatnie spotkania sezonu 2018/2019. W środę wyjazdowe z Ursusem( godz. 18,) a w sobotę na swoim stadionie nasza zagra ze Zniczem Biała Piska ( godz. 17).
Oto skład Legionovii ze spotkania z Sokołem Ostróda: Stefaniak – Kabala (65’ Górski), Zembrowski, Choroś, Będzieszak, Więdłocha (63’ Kowalczyk), Zaklika, Koziara (61’ Burkhardt), Janković , Krawczyk, Paczuk (71’ Lewandowski)..

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *