PIŁKA NOŻNA. Kornery, remis i kartki – Pelikan Łowicz – Legionovia 3-3(2-2)

2018-10-10 9:19:50

Kamil Wolski strzelił bramkę na 3-2 dla Legionovii     
Fot. foto MiD                      

„Hokejowy” wynik, pięć z sześciu bramek zdobytych po rzutach rożnych. W sumie remis, choć Legionovia kończyła mecz 11. kolejki III ligi w Łowiczu w dziewiątkę


Emocji więc sporo, trochę gorzej ze sportowym poziomem tego meczu. Gros bramek zdobytych po stałych fragmentach nie najlepiej świadczy o umiejętnościach defensywnych obu zespołów. Małym alibi dla naszej drużyny może być fakt, że Pelikan na swoim boisku meczu o ligowe punkty jeszcze nie przegrał.
Pierwszego gola dla Pelikana po kornerze w 18. minucie zdobył Michał Żółtowski. Legionovia odpowiedziała dwie minuty później w podobny sposób. Tam gdzie trzeba po dośrodkowaniu znalazł się Kacper Górski i doprowadził do remisu. Gospodarze ponownie na prowadzeni wyszli w 28. nin. Gola zdobyli bezpośrednio z rzutu rożnego , za sprawą Michała Adamczyka. Blokowany bramkarz legionowian – Jakub Stefaniak, nie miał szans na interwencję. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego na minutę przed końcem pierwszej połowy ponownie doprowadzili do remisu. Błąd bramkarza łowiczan wykorzystał Eryk Więdłocha.
Sześć minut po z wznowieniu gry, ponownie po kornerze, prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Wolski. Nasz zespół starał się dobić gospodarzy, ale gola z akcji strzelić nie potrafił, więc… Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze doprowadzili do remisu, oczywiście po dośrodkowaniu w pole karne, naszą drużynę „ukąsił” Sebastian Szerszeń. Trzy punkty uleciały Legionovii sprzed nosa, a na dodatek z boiska w końcowych minutach wylecieli Daniel Choroś oraz Patryk Koziara. To osłabienie na szczęście nie zmieniło już wyniku łowickiego meczu (dobry i jeden punkt), ale przetrzebiło wyjściową jedenastkę na najbliższe spotkanie. Legionovia będzie w nim musiała zagrać bez Będzieszaka, Koziary, Więdłochy, Chorosia i Jankovicia. To będzie wyjazdowy mecz Legionovii z Olimpią Zambrów z 13.kolejki, bo spotkanie domowe z rezerwami Legii, z najbliższego weekendu ,zostało przełożone na 24 bm.
Oto skład Legionovii ze spotkania w Łowiczu: Stefaniak – Będzieszak, Górski, Choroś, Weremko, Krawczyk (85’ Burkhardt), Koziara, Janković (70’ Zaklika), Lewandowski (77’ Mazurek), Więdłocha, Wolski (82’ Paczuk).

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *