PIŁKA NOŻNA. Legionovia zmierzy się z Górnikiem Zabrze

2018-10-02 8:11:14

Dzisiaj Unia Hrubieszów przegrała z Górnikiem Zabrze 0:9 (0:4) w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. To najwyższa wygrana w 1/32 finału. Górnik w kolejnej fazie zmierzy się w Legionovią

Unia Hrubieszów występuje w klasie okręgowej. Przyjazd Górnika Zabrze, który jeszcze niedawno rywalizował w europejskich pucharach, był więc wielkim świętem na Lubelszczyźnie. Gospodarze nie mieli wielkich szans na awans, ale goście nie mogli zlekceważyć rywala.

Już w jedenastej minucie Górnika na prowadzenie wyprowadził Daniel Sumga. Cztery minuty później po golu Szymona Żurkowskiego drużyna z LOTTO Ekstraklasy prowadziła już 2:0. W 34. minucie stało się jasne, że sensacji nie będzie po tym, jak drugą bramkę zdobył Smuga. To nie był jednak koniec strzelania przed przerwą. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Angulo.

Na pierwszą bramkę po zmianie stron kibice musieli czekać sześć minut. Wówczas do siatki trafił Kamil Zapolnik i wyprowadził gości na prowadzenie 5:0. W 65. minucie padł kolejny gol, a jego autorem był Jesus Jimenez. Oczekiwanie na kolejną bramkę było krótkie, bowiem trzy minuty później do siaki trafił Zapolnik. Osiem minut przed końcem trafił Maciej Ambrosiewicz. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Żurkowski.

Ostatecznie Unia Hrubieszów przegrała z Górnikiem Zabrze 0:9. W drugiej rundzie Pucharu Polski zespół z Zabrza pojedzie do Legionowa, gdzie zmierzy się z III-ligową Legionovią.

Unia Hrubieszów – Górnik Zabrze 0:9 (0:4)

 

info: onet.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *