PIŁKA NOŻNA. Legionowski ślad Marka Papszuna

2021-05-26 3:50:28

Marek Papszun to gorące nazwisko ostatniego okresu w krajowym futbolu. Trener roku 2020, trener sezonu 2020/2021 ekstraklasy. Właśnie w ostatnim sezonie M. Papszun prowadząc zespół Rakowa Częstochowa zdobył z nim Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju!


Nie wszyscy sympatycy piłki kopanej w naszym mieście zdają sobie sprawę, że nie tak dawno, bo w latach 2011-13 Pan Marek prowadził Legionovię i awansował z nią do II ligi. W roku 2014 doszło jednak „do rozwodu”, bo szkoleniowcowi – co jest tajemnicą poliszynela – nie po drodze było z prezesem klubu. M. Papszun wkrótce potem, via nowodworski Świt, zatrudniony został we wspomnianym Rakowie Częstochowa, z którym to zespołem zdobył mistrzostwo drugiej ligi w sezonie 2016/2017. Po kolejnym sezonie Raków z Papszunem był już w ekstraklasie, a w tym zdobył Puchar Polski, jest wicemistrzem kraju za stołeczną Legią.
Po co to przypominam? Nie sugeruję rzecz jasna, że gdyby M. Papszun dalej pracował w naszym klubie, to Legionovia byłaby w miejscu w którym jest obecnie Raków Częstochowa. To zbyt dalekie uproszczenie. Chcę tylko oddać Panu Markowi, to co należne wybitnemu szkoleniowcowi, pogratulować zawodowego sukcesu i przypomnieć, że na jego zawodowej ścieżce jest też legionowski ślad.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *