PIŁKA NOŻNA. Piąta wygrana. Legionovia – Jagiellonia II Białystok 4-1(3-0)

2022-09-13 2:40:21

Bartoszów dwóch: Mroczek i Bayer. Ten drugi kontynuuje piłkarskie tradycje, bo jego dwaj wujkowie Dariusz i Jacek też kopali futbolówkę

W ostatnią sobotę trzecioligowi piłkarze Legionovii zapisali na swe konto piąte zwycięstwo w sezonie 2022/2023. Podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali na swym boisku rezerwy białostockiej Jagiellonii 4-1(3-0). Wygrali zasłużenie i pewnie, przesądzając losy pojedynku w pierwszej połowie meczu

Trener zespołu gości, Adrian Siemieniec, tak m.in. na łamach oficjalnego portalu białostockiego klubu ocenił spotkanie w Legionowie: – Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę pod wieloma względami. Szwankowała organizacja gry, pojawiły się błędy indywidualne. W starciu z czołową drużyną trzeciej ligi, jaką jest Legionovia, nie możemy sobie na to pozwalać (…) W pierwszej połowie było jednak widać zdecydowaną przewagę pod względem jakości Legionovii. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, odważniej, chociaż rywale nie musieli już podkręcać tempa. Druga drużyna zawsze jest bardzo specyficznym zespołem. My jako klub musimy weryfikować niektórych zawodników na poziomie seniorskim. Gracze dostają swoje minuty, choć nie zawsze jest to łatwe. (…)

Kliknij, aby powiększyć

Ma rację białostocki szkoleniowiec twierdząc, że nasz zespół miał w pierwszą połowie zdecydowaną przewagę pod względem jakości gry. Przy optycznej przewadze, rozgrywaniu ataku pozycyjnego na połowie gości, nasza drużyna wykazywała się konsekwencją i sporą cierpliwością, bo na bramkowe efekty dobrej gry przyszły dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony. Pierwszego gola zdobył Piotr Sonnenberg po akcji Kacpra Kaczorowskiego i asyście Szymona Wiejaka. Na 2-0 podwyższył ten ostatni w 39. minucie, dobijając strzał z prawej strony Bartosza Mroczka. Trzy minuty później było już 3-0. Tym razem Szymon Wiejak otrzymał dokładne podanie od B.Mroczka i z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem białostockiego bramkarza Sławomira Abramowicza. Była to dziewiąta bramka Sz, Wiejaka w tym sezonie. Nasz napastnik po siedmiu kolejkach przewodzi najlepszym strzelcom III ligi, grupy 1.
W drugiej połowie nasz zespół nie podkręcał już za wszelką cenę tempa, a goście zagrali odważnej, coraz częściej goszczą na przedpolu legionowskiej bramki. Byli bliscy szczęścia w 63. minucie, kiedy po rzucie wolnym i zamieszaniu pod bramką futbolówka minęła słupek bramki Jana Krzywańskiego. Starania gości przyniosły jednak efekt w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Honorowego gola dla białostocczan zdobył Michał Samborski. Wcześniej (73’) Legionovia podwyższyła wynik spotkania na 4-0. Ze strzałem Dawida Papazjana poradził sobie golkiper gości, ale przy dobitce, rozgrywającego dobry mecz Piotra Sonnenberga, był już bezradny.
Teraz przed Legionovią wyjazdowe spotkania z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Nietypowa godzina rozpoczęcia tego sobotniego meczu (15.22) związana jest z jubileuszem 500-lecia miasta legionowskiego rywala.
Oto skład Legionovii ze spotkania z rezerwami Jagiellonii: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Choroś (78’ Gibas), Barański, Mroczek (71’ Papazjan), Kumoch, Koziara, Rymek (65’ Zaklika), Sonnenberg (78’ Gołąb), Wiejak (71’ Balicki). (jb)

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 7. Kolejki: Legionovia – Jagiellonia II Białystok 4-1, Unia – Pogoń 0-1, Mławianka – Błonianka 4-1, Legia II – Świt 1-2, ŁKS II – Pelikan 0-4, Warta – Broń 0-4, Pilica – Ursus 0-0, Olimpia – Sokół 2-3, Concordia – Lechia 2-3.

1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18(6-0-1) 19-7
2. Mławianka Mława 18(6-0-1) 20-12
3. Legionovia Legionowo 16(5-1-1) 18-9
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 15(4-3-0) 12-7
5. Pelikan Łowicz 14(4-2-1) 14-7
6. Unia Skierniewice 11(3-2-2) 4-4
7. Legia II Warszawa 10(2-4-1) 12-9
8. Broń Radom 10(3-1-3) 15-14