PIŁKA NOŻNA. Pod kontrolą. Olimpia Zambrów – Legionovia 1-4 (0-2)

2020-11-09 12:57:10

Andrzej Trubeha, najlepszy strzelec zespołu zdobył w Zambrowie szóstego i siódmego gola w sezonie, z 20. bramek Legionovii Fot. fotoMiD

Ósme zwycięstwo, szóste wyjazdowe, w sezonie 2020/2021, zapisali na swe konto trzecioligowi piłkarze Legionovii. W sobotę podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali w Zambrowie miejscową Olimpie 4-1. Po tym zwycięstwie nasza drużyna awansował na trzecie miejsce w tabeli (gr.1). Trzeba jednak pamiętać, że kilka zespołów ma mecze zaległe. Niektóre z tych walczących o czołową ósemkę, nawet po dwa spotkania przełożone ze względu na covidową pandemię

Spotkanie w Zambrowie przebiegało pod dyktando naszej drużyny. Tylko w pierwszej części meczu gospodarze próbowali ugryźć faworyta, ale mieli kłopoty z finalizowaniem akcji. Legionovia uzyskała w miarę upływu czasu optyczną przewagę, ale na jej wymierne efekty trzeba było poczekać do końcówki pierwszej połowy. W 41 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Kaczorowskiego z pierwszej piłki uderzył Andrzej Trubeha i futbolówka po raz pierwszy wylądowała w siatce gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry wynik spotkania z rzutu karnego podwyższył legionowski kapitan Patryk Koziara, myląc z „jedenastki” golkipera Olimpii – Jakuba Bielińskiego.

W drugiej połowie spotkania, choć ambicji miejscowym trudno odmówić, nasz drużyna nadal kontrolowała wydarzenia na boisku. Trzeciego gola dla naszej drużyny zdobył (61’) ponownie A.Trubeha wykorzystując prostopadłe podanie Michała Bajdura i lobując bramkarza Olimpii. Był to siódmy gol najlepszego strzelca naszego zespołu w tym sezonie. W 70 min., w naszym zespole nastąpiła podwójna zmiana (Lewandowski zmienił Karabina, a Bućko Dobrogosta) i zaraz potem padła czwarta bramka dla Legionovii, przy udziale zmienników właśnie. Piłkę przechwycił Filip Bućko i ta dalej krążyła jak po sznurku: Jacek Lewandowski – Micha Bajdur, ten dośrodkowuje płasko z prawej strony do wychodzącego na pozycję Marcina Kluski, który uderza pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Piękna akcja, mierzony strzał, 71 minucie jest 4-0 dla Legionovii. W końcówce spotkania boisko spotkania opuszcza boisko najlepszy strzelec legionowian, a najlepszy snajper gospodarzy – Kamil Zalewski zdobywa (82’) honorowe trafienie dla miejscowych. Jest to jego 11. gol w sezonie. Na tę jedną bramkę, na otarcie łez, Olimpia w sumie zasłużyła.

Już w środę nasza drużyna podejmuje kolejną drużynę z dolnych rejonów tabeli, czyli Ruch Wysokie Mazowieckie. Naszym w gościach gra się łatwiej więc ….rywala nie można lekceważyć.

Oto wyjściowy skład Legionovii ze spotkania w Zambrowie: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Karabin, Koziara, Dobrogost, Kluska, Bajdur, Trubeha.

Inne wyniki 14.kolejki:

Kutno – Ursus 1-2, Jagiellonia II – Pogoń 2-1, Ruch – Concordia 1-1, Radomsko – Świt 4-0,Polonia – Znicz 0-1,Wikielec – Pelikan 2-1, Unia – Broń 2-0, Legia II – Sokół 3-1. Lechia – Błonianka (przełożony)

(jb)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *