PIŁKA NOŻNA. “Poloniści” grożą swoim byłym piłkarzom. Chodzi o mecz z Legionovią

2022-06-09 1:07:22

Końcówka sezonu w grupie I trzeciej ligi zapowiada się pasjonująco. Kwestia awansu rozstrzygnie się między Legionovią a Polonią Warszawa. W barwach zespołu z Legionowa występuje kilku piłkarzy z przeszłością w Czarnych Koszulach. Chuligani warszawskiego klubu postanowili przypomnieć im o tym w oburzający sposób tuż przed bezpośrednim spotkaniem…

Legionovia jest liderem tabeli z dwoma punktami przewagi nad Polonią. W sobotę zespoły zagrają ze sobą na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Jeśli gospodarze wygrają, przeskoczą Legionovię i przed ostatnią kolejką będą mieli punkt przewagi. Warto podkreślić, że awans do drugiej ligi daje wyłącznie pierwsza pozycja.

W barwach Legionovii występuje kilku byłych zawodników Polonii. Chuligani Czarnych Koszul postanowili “zasugerować” tym piłkarzom odpuszczenie najbliższego meczu.

“Wojdyga, Kaczorowski, Koziara, Papazjan, Sonnenberg, Gołąb – pamiętajcie skąd jesteście! Wolicie prze…ć mecz czy życie? Na ch…j wam ten awans?” – takie transparenty pojawiły się na stadionie Legionovii w czwartek, a zdjęcie opublikowano na Twitterze klubu.

Pierwszy z wymienionych przez pseudokibiców to Grzegorz Wojdyga, wieloletni kapitan zespołu, który opuścił Polonię po poprzednim sezonie. – Postanowiłem, że zostanę i, jeśli nadejdzie taki dzień, to ostatni zgaszę tutaj światło – mówił w rozmowie z TVPSPORT.PL w lutym 2020 roku, gdy klub zmagał się z olbrzymimi problemami finansowymi i walczył o przetrwanie. Wojdyga wtedy został przy Konwiktorskiej i pomógł Polonii w tym, by ta stanęła na nogi.

Legionovia domaga się reakcji Czarnych Koszul. “Jesteśmy oburzeni tym, co dziś zastaliśmy na naszym stadionie. Na takie zachowania nie może być zgody środowiska piłkarskiego! Byliśmy, jesteśmy i będziemy za rywalizacją sportową na boisku. Liczymy, że Polonia zajmie stanowisko i potępi tę akcję” – czytamy.

Źródło: www.tvpsport.pl
Fot: http://twitter.com/KS_Legionovia/

 

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Ja też jestem oburzony że prokurator co potrącił pieszą na pasach nie poniósł żadnych konsekwencji… I co ? Ano nico…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *