PIŁKA NOŻNA. Smutne wieści z Parkowej – Rozpoczęli przygotowania

2018-01-17 4:20:11

Przed trenerem Robertem Pevnikiem trudne wyzwanie
Fot. fotoMiD

W poniedziałek (15 bm.) przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2017/20178 rozpoczęli drugoligowi piłkarze KS Legionovia KZB Legionowo. Niestety pierwsze wieści z obozu zespołu trenera Roberta Pevnika, który po półmetku balansuje na skraju przepaści (spadku do III ligi), nie napawają optymizmem

Co prawda prezes klubu Dariusz Ziąbski zapowiada walkę do końca, klub ma przygotowany plan sparingów w okresie przygotowawczym, ale… problemów, o których prezes nie chce mówić – nie brakuje.
Należy się domyślać, a w zasadzie jest to tajemnica poliszynela, że są to przede wszystkim problemy natury finansowej, co jest o tyle dziwne, że sponsorem tytularnym zespołu seniorów jest miejska spółka – Komunalny Zakład Budżetowy. Klub w przerwie zimowej opuściło kilku zawodników. Niektórym pokończyły się umowy wypożyczenia, z innymi klub sam porozwiązywał umowy rezygnując z ich usług, jeszcze inni sami szukają szczęścia w nowym otoczeniu, w klubach mających mniej problemów.
Lista zawodników, którzy pożegnali się (lub żegnają) z zespołem z ul. Parkowej jest dość pokaźna. Obok kontuzjowanego przez ostatnie pół roku S. Borenovicia są na tej liście nieobecnych także nazwiska: G. Lukavy, J. Jojko, O. Kłaka, także M. Żebrowskiego i prawdopodobnie D. Puska i M. Golińskiego. Czy ktoś jeszcze dołączy do tej listy „uciekających z tonącego okrętu”, czy klub na ich miejsce zdoła pozyskać nowych zawodników, a słoweński szkoleniowiec R. Pevnik będzie w stanie stworzyć nowy zespół zdolny na wiosnę powalczyć o utrzymanie dla miasta statusu drugoligowca? To póki co pytanie retoryczne, więcej informacji na ten temat postaramy się podać w następnym numerze naszego tygodnika.

(jb)

Komentarze

1 komentarz

  1. Marcin odpowiedz

    Może załapali, że atmosfera w Smogogrodzie nie jest zdrowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *