Facebook


PIŁKA NOŻNA. Szukają lewego obrońcy

2016-02-03 9:57:37

Przygotowująca się do rundy rewanżowej sezonu 2015/2016 drugoligowa Legionovia jest już po sparingu z rezerwami stołecznej Legii Warszawa (III liga). W tym tygodniu podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka rozegrają dwa kolejne mecze kontrolne (z Lechią Tomaszów Mazowiecki i Olimpią Zambrów). Kadra zespołu na rundę wiosenną prawie skompletowana. Być może dołączy do niej lewy obrońca.

W ubiegłym tygodniu do zespołu zostali potwierdzeni dwaj kolejni nowi zawodnicy: serbski, 27-letni obrońca Aleksandar Bajat i 21-letni pomocnik, grający ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec, Hubert Tylec. Ten drugi trafi do Legionovii na zasadzie wypożyczenia.

– Szukamy jeszcze skrajnego, lewego obrońcy. Ale musi on być lepszy od tych, których już mamy. Poza tym kadra na drugą część sezonu jest już skompletowana – mówi prezes klubu Dariusz Ziąbski.

Już niemal w kompletnym zestawieniu kadra Ryszarda Wieczorka rozegrała sparing z rezerwami warszawskiej Legii. Mecz odbył się w sobotę, w stolicy, w hali „Pod balonem”. Zakończył się remisem 2–2, choć do przerwy prowadzili trzecioligowcy 2–0.Bramki dla naszego zespołu zdobyli nowi w drużynie: Robert Hirsz (50’) i Rafał Wolsztyński (90’).

– Był to interesujący sparing, bo „Młode Wilki”z Legii postawiły ciężkie warunki gry. Oni są innym etapie przygotowań, dopiero przed obozem kondycyjnym. Nasza drużyna jest w okresie ciężkich treningów i nogi tak „nie niosą”. Nasi piłkarze musieli więc się sporo nabiegać za szybkimi, młodymi legionistami. Po 0–2 do przerwy ambitnie jednak gonili wynik i dogonili. Trener dał szansę wszystkim zawodnikom, także tym testowanym, ale niektórym z nich już podziękowaliśmy. Remis więc w sumie to niezły wynik tym bardziej, że legioniści we wcześniejszym spotkaniu sparingowym rozprawili się (4–2) z Wisłą Puławy – ocenia prezes D. Ziąbski.

Już w najbliższą środę (godz. 18) Legionovia na swoim boisku zagra kolejne spotkanie sparingowe z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki. Natomiast w sobotę (godz. 12), także w Legionowie, zagra z drugoligową Olimpią Zambrów.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *