Facebook


PIŁKA NOŻNA. Taras Romanczuk w kadrze Nawałki !

2018-03-16 1:14:41

26-letni, urodzony na Ukrainie (w Kowlu), defensywny pomocnik Jagiellonii Białystok – Taras Romanczuk w lutym br. otrzymał polskie obywatelstwo (ma polskie korzenie, jego babcia pochodzi z Włodawy), kilka dni temu odebrał dowód osobisty. Dziś trener Adam Nawałka powołał go reprezentacji Polski. Czy po marcowych meczach sparingowych z Nigerią i Koreą Południową zasłuży na miejsce w kadrze biało-czerwonych na rosyjski Mundial?

Szczerze tego Tarasowi życzymy, bo jego pierwszym klubem w naszym kraju była… Legionovia Legionowo! To właśnie w Kowlu (mieście partnerskim Legionowa), podczas turnieju towarzyskiego wypatrzyli go legionowscy działacze z Michałem Kusińskim na czele i zabrali go do trzecioligowej wywczas Legionovii. „Tarik” (jak go wtedy u nas nazywano) nie był jeszcze przekonany, czy na pewno chce być piłkarzem, czy może jednak właściwie spożytkować tytuł magistra stosunków międzynarodowych, zajął się pracą w wyuczonym zawodzie.

Taras Romanczuk (ten w padzie) jeszcze w legionowskich barwach podczas jednego ze spotkań ligowych na naszym stadionie Fot. fotoMiD

W Legionovii przekonał się jednak do piłki. Awansował z drużyną pod kierunkiem trenera Marka Papszuna do II ligi i ten szczebel rywalizacji okazał się dla niego za… niski . W 2014 wypatrzyli go działacze ekstra ligowej, białostoskiej Jagiellonii, chociaż trafił tam trochę przez przypadek, bo w stolicy Podlasia bardziej wtedy interesowano innym legionowskim pomocnikiem, a mianowicie Hiszpanem , Antonio Calderonem. Trener M. Probierz postawił jednak na Tarasa i okazało się, miał że miał nosa. Taras jako alternatywa dla Grzegorza Krychowiaka? A dlaczego nie! Nasz „Tarik” zrobił olbrzymi postęp i wśród fachowców piłkarskich uważany jest za najlepszego defensywnego pomocnika w naszej ekstraklasie.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *