PIŁKA RĘCZNA. Jedenasta wygrana KPR Legionowo Druga połówka – to jest to!

2022-03-08 1:52:29

Radosne miny we wrocławskiej szatni po meczu – mówią wszystko

Jedenaste zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Centralnej odnieśli piłkarze ręczni KPR Legionowo. Podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki wygrali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 31-27 (15-17), rewanżując się rywalom za jesienną porażkę na własnym terenie. Po tym zwycięstwie nasz zespół przesunął się na czwarte miejsce w tabeli

Chociaż niedzielne spotkanie rozpoczęło się od bramki naszego kołowego Tomasza Kasprzaka, to w dalszej części pierwszej połowy tego meczu ton grze nadawali gospodarze. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska prowadziła nawet czterema bramkami (8-4, 9-5), bo nasz zespół pozwalał gospodarzom na wiele, m.in. dzięki błędom własnym. I chociaż w 23. minucie meczu nasi zdołali doprowadzić do remisu (13-13), to jednak na przerwę miejscowi schodzili z dwubramkową superatą.
Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania, między 40 a 45 minutą. Wtedy to KPR zdobył cztery kolejne bramki bez odpowiedzi (Wołowiec, Prątnicki, Fąfara, Śliwiński), a trzema dobrymi interwencjami popisał się Tomasz Szałkucki. W ostatnim kwadransie nasza drużyna pilnowała swej czterobramkowej przewagi (26-22,29-25,30-26) i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31-27 dla naszego zespołu.

Najlepszy strzelec zespołu Filip Fąfara zdobył w tym meczu dziesięć bramek

Brawo! Wszystko dobre, co się dobrze kończy! Legionowscy kibice, którzy oglądali to spotkanie w internecie trochę nerwów (zwłaszcza w pierwszej połowie) jednak stracili. Druga połówka w wykonaniu naszej drużyny już się mogła podobać. Michał Prątnicki, Filip Fąfara, Krystian Wołowiec and company najpierw dogonili rywali, potem ich przegonili i kontrolowali wydarzenia we wrocławskiej Hali Orbita.
Śląsk Wrocław – KPR Legionowo 27-31 (17-15). KPR: Szałkucki – Śliwiński (2), Fąfara (10), Kasprzak (7), Prątnicki (5), Wołowiec (6), Ciok (1), Tylutki, Brzeziński, Lewandowski, Brinovec, Laskowski. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 5 – Kacper Okopa, po 4 – Arkadiusz Michalak i  Sebastian Ziemiński.
Oto inne wyniki spotkań 17. kolejki: Padwa – Ostrovia 23-30, Warmia – GKS Żukowo 34-29, Przemyśl – AZS AWF 34-34 (karne: 5-4), Wieluń – Nielba 30-26, Stal Gorzów – Grudziądz 30-27, Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 25-29. W tabeli prowadzi z wyraźną przewagą zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Dystans KPR Legionowo do wicelidera AZS AWF Biała Podlaska zmalał do dwóch punktów.
W najbliższą sobotę (godz. 19) w legionowskiej hali KPR podejmuje Warmię Energę Olsztyn.