PIŁKA RĘCZNA. Malbork zdobyty

2015-05-05 2:22:07

W przedostatniej kolejce sezonu 2014/2015, a ostatniej na swoim parkiecie, szczypiorniści KPR Borodino Legionowo pokonali w sobotę wicelidera rozgrywek pierwszoligowych Pomezanię Malbork 27-25(15-11). Legionowianie w 25. meczu odnieśli 24. zwycięstwo i najwyraźniej chcą uczcić powrót do PGNiG Superligi rekordowym wyczynem – bez porażki

Przed samym meczem w Arenie Legionowo miał miejsce miły akcent. Prezes zespołu gości Waldemar Jastrzębski, wręczył prezesowi Arkadiuszowi Kardyce list od swojego klubu, ze stosownymi gratulacjami i uznaniem za to, czego dokonali legionowianie w tym sezonie .Cóż, rywale uznali klasę i zachowali się z klasą. Kto jednak sądził, że ten sympatyczny gest wpłynie na „pokojowy” i polubowny charakter spotkania, ten z pewnością jest zwolennikiem teorii spiskowych i braku zasad fair play w szczypiorniaku. Lider grał z wiceliderem – na poważnie.
Tylko przez pierwszych kilka minut tego spotkania, mecz odbywał się według schematu – bramka za bramkę. Potem gospodarze zaczęli przeciwnikom stopniowo „odjeżdżać”. M.in. za sprawą bardzo dobrej postawy w bramce Mikołaja Krekory i snajpersko tego dnia usposobionego Kamila Cioka, który „dziurawił” bramkę przeciwników (w całym meczu zdobył 11 goli!), w tym siedem z rzutów karnych). W szeregach gości to i tamto do udowodnienia miał były „nasz”, czyli Mateusz Wiak. „Wiaczek” zdobył dla Pomezanii najwięcej, bo sześć bramek.
Do przerwy „borodinowcy” prowadzili różnicą czterech goli i mieli mecz pod kontrolą. Potem nawet powiększyli przewagę do sześciu bramek, ale ambitna ekipa z Malborka nie składała broni. M.in. za sprawą bramek Michała Potocznego, Mateusza Hanisza i wspomnianego Wiaka, potrafiła nawet nadrobić część strat,, ale „borodinowcy” kontrolowali stan rywalizacji do samego końca.
Ekipa trenera Igora Stankiewicza będzie więc musiał obronić swą pozycję wicelidera (dającą prawo do baraży o superligę) w swym ostatnim spotkaniu przeciwko „Meblarzom” z Elbląga. Sympatycznym gościom z Malborka tego właśnie życzymy. Nasi szczypiorniści, pewni awansu już od kilku kolejek, swój ostatni pojedynek w I lidze zagrają na wyjeździe przeciwko Spójni Gdynia.
KPR Borodino Legionowo – Polski Cukier Pomezania Malbork 27-25 (15 -11). KPR: Krokera, Ner – Suliński (2), Titow (3), Kasprzak (5), Gawęcki (2), Kuśmierczyk (1), Ciok (11), Bożek, Wolski,, Prątnicki (2), Wuszter, Brinovec (1)
Dla gości najwięcej bramek zdobyli: 6 – Mateusz Wiak, po 4 – Mateusz Hanis i Michał Potoczny.(jb)

sport@tio.com.pl

JERZY BUZE

fotoMiD_KPR-Pomezania_150425_0430

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *