PIŁKA RĘCZNA. Plus dziesięć. Trzynaste zwycięstwo KPR Legionowo

2022-03-22 3:43:45

Defensywa legionowian, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie dawała się zaskoczyć

W dziewiętnastej kolejce Ligi Centralnej piłkarze ręczni KPR Legionowo wygrali po raz trzynasty. Pokonali we własnej hali GKS Autoinwest Żukowo 35-25 (16-9) i awansowali na drugie miejsce w tabeli sezonu 2021/2022. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek

Goście z aglomeracji trójmiejskiej w województwie pomorskim tylko przez pie-rwsze minuty sobotniego spo-tkania dotrzymywali kroku naszej drużynie. Ba, nawet prowadzili, ale w 12. minucie był już remis (5-5). Potem po bramkach Frenki Brinovca i Maxa Śliwińskiego nasi wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca meczu. Powiększali te prowadzenie z minuty na minutę, faworyci rywalizacji zdominowali wydarzenia na parkiecie. Do przerwy prowadzili różnicą siedmiu trafień (16-9).
W drugiej połowie spotkania ta przewaga sysetaycznie wzrasta. Po dwóch gola, najbardziej bramkostrzelnego w tym meczu prawoskrzydłowego Maksymiliana Śliwińskiego i golu Filipa Fąfary wzrosła do dziewięciu bramek (19-10), a w połowie tej odsłony, po bramkach bez odpowiedzi Tomasza Kasprzaka, dwóch Mateusza Chabiora i golu Jakuba Brzezińskiego wzrosła nawet do trzynastu trafień. (27-14, a potem 28-15). Końcowe minuty tego spotkania pod dyktando KPR Legionowo, to kosmetyka dość jednoznacznego rezultatu spotkania. Podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki wygrali ostatecznie z superatą dziesięciu bramek (35-25) i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wyprzedzili zespół AZS AWF Biała Podlaska, który w tej kolejce przegrał w Gorzowie Wielkopolskim 25-26. W tabeli niezmiennie prowadzi drużyna Ostrovii Ostrów Wielkopolski (53 zdobyte punkty). KPR ma tych punktów 39. (bramki 558-490) i o punkt wyprzedza zespoły ASZ AWF Biała Podlaska i Budnex Stal Gorzów.
KPR Legionowo – GKS Autoinwest Żukowo 35-25 (16-9), KPR: Szałkucki, Zacharski – Brinovec (1), Kasprzak (5), Ciok (4), Wołowiec (3), Fąfara (7), Śliwiński (9), Tylutki, Brzeziński (2), Laskowski (1), Lewandowski (1), Chabior (2) Brzozowski, Kostro, Prątnicki. Dla gości najwięcej bramek zdobyli:
9 – Alan Benkowski, 6 – Rafał Stępień, 5 – Maciej Papaina.