PIŁKA RĘCZNA. Pod kontrolą. KPR Legionowo – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37-25( 18-13)

2019-11-06 9:43:22

Piąty mecz, czwarte zwycięstwo pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KPR Legionowo. W sobotę, w DPD Arenie, podopieczni trenera Krzysztofa Lipki , pewnie, bo różnicą dwunastu bramek , wygrali z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego


Zaczęło się planowo, bo po bramkach Aleksandra Olkowskiego, Kamila Cioka, Krystiana Wołówca i Marcina Kostro legionowianie prowadzili 4-0. W dziesiątej minucie było już jednak 5-5 i i przez moment mogło się wydawać, że goście nawiążą z faworytem bardziej wyrównaną walkę. Tym bardziej, że w naszej drużynie nadal nie mogli grać kontuzjowani Prątnicki, Miecznikowski, Gawęcki, że o Ignasiaku nie wspomnę. Sprawy jednak w swoje ręce wzięli najbardziej doświadczeni, czyli Kamil Ciok, Filip Fąfara, wspierani przez młodziutkiego skrzydłowego Marcina Kostro, obrotowego Macieja Filipowicza . Bardzo dobrze w legionowskiej bramce spisywał się też Tomasz Szałkucki, choć jego vis a vis – Michał Piątkowski też kilkakrotnie popisał się bramkarskim kunsztem.

Różnica pięciu bramek do przerwy na korzyść gospodarzy, w drugich trzydziestu minutach zaczęła stopniowo wzrastać. Dobra, agresywna gra w obronie robiła swoje, choć ambitni goście od czasu do czasu też rzucali bramki. Przewaga naszej drużyny zrobiła się na tyle bezpieczna, że trener Lipka na końcowe minuty desygnował do gry najpierw drugiego kołowego Kamila Lewandowskiego, a potem mało ostatnio grających Eryka i Jakuba Bielawskich. Po faulu na Lewandowskim sędziowie odgwizdali faul , którego jednak strzelec wyborowy K. Ciok nie zamienił na bramkę, a Eryk Bielawski zdążył w końcówce dorzucić nawet dwa gole do pokaźnego dorobku bramkowego KPR.
Zatem zwycięstwo silniejszej i lepszej drużyny- zgodne z planem. Zadowolony z takiego obrotu sprawy może być główny sponsor tego meczu PWK „Legionowo”. Trzeba mieć nadzieję, że dobra woda z Legionowo szybciej przywróci do pełnej sprawności rehabilitantów z drużyny KPR. Nasza drużyna następny mecz (9 listopada) gra na wyjeździe z rezerwami Azotów Puławy.
KPR Legionowo –KSZO Odlewnia 37-25 (18-13). KPR: Szałkucki, Węgrzyn – Kostro(7), Olkowski(3), Fąfara (8), Ciok (8), Wołowiec (3), Suliński, Filipowicz (6),Chabior, Lewandowski, E. Bielawski(2), J. Bielawski. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: po 6 – Kacper Grabowski i Sebastian Włoskowicz, 5 – Michał Włodarski.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *