PIŁKA RĘCZNA. „Rozkład jazdy” szczypiornistów. Tak gra KPR Legionowo

2021-07-28 12:25:07

Zmienia się struktura rozgrywek klubowych w męskiej piłce ręcznej. Od nowego sezonu (2021/2022) bezpośrednim zapleczem PGNiG Superligi, jak już informowaliśmy, będzie Liga Centralna. Utworzyło ją czternaście drużyn z czterech grup pierwszoligowych terytorialnych z całego kraju


Zapowiada się arcyciekawa rywalizacja jeśli chodzi nie tylko o poziom sportowy, ale rajd dookoła Polski drużyn w tej lidze występujących. Z pewnością nie mniejszy, niż ten obowiązujący w PGNiG Superlidze. Wystarczy spojrzeć na mapkę drużyn, które od września br. zagrają w Lidze Centralnej.

A oto jak przedstawia się „rozkład jazdy” piłkarzy ręcznych KPR Legionowo w pierwszej rundzie sezonu 2021/2022:

1.kolejka (18 września):
KS Stal Gorzów Wlkp. – KPR Legionowo

2.kolejka:

KPR – Padwa Zamość

3.kolejka:

MKS Wieluń – KPR

4.kolejka:

KPR – Śląsk Wrocław

5.kolejka:

Warmia Energa Olsztyn – KPR

6.kolejka:

SPR GKS Żukowo – KPR

7.kolejka:

KPR – Nielba Wągrowiec

8.kolejka:

Ostrovia Ostrów Wlkp. – KPR

9.kolejka:

KPR – MKS Grudziądz

10.kolejka:

MUKS Zagłębie Sosnowiec – KPR

11.kolejka:

KPR – AZS AWF Biała Podlaska

12.kolejka:

Orlen Upstream Przemyśl – KPR

13.Kolejka ( 23 styczeń 2022 r.)

KPR – Siódemka Miedź Legnica.

Niezłe wojaże. W niecałe pięć miesięcy po całym kraju. Potem krótka przerwa i runda rewanżowa, w której gospodarze zamienią się w role gości.
Zanim nastąpi ten swego rodzaju maraton dookoła Polski dla czternastu zespołów Ligi Centralnej trzeba się do niego przygotować do rywalizacji o sportowe punkty, że o sprawach finansowo-logistycznych nie wspomnę. Piłkarze ręczni KPR Legionowo, podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki, oficjalne przygotowania do sezonu rozpoczynają z początkiem sierpnia br. W składzie zespołu, jak informowaliśmy nie zaszły większe zmiany. Dwaj nowi zawodnicy to doświadczony Krzysztof Tylutki i 18-letni Adam Laskowski. Natomiast w legionowskich barwach nie zagra już bramkarz Marcin Węgrzyn. Być może w najbliższym czasie do zespołu trafi jeszcze jeden zawodnik, ale ten come back nie jest przesądzony, więc nazwiska nie będziemy jeszcze zdradzać.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *