PIŁKA RĘCZNA. Zaczynają! Arena Legionowo, środa, godz.20

2023-08-29 12:51:14

W ubiegłym sezonie kibiców na meczach naszej drużyny nie brakowało. Po awansie do Orlen Superligi też ich z pewnością nie zabraknie
Fot. fotoMiD

Już w najbliższą środę (30 bm.), domowym spotkaniem z Zagłębiem Lublin szczypiorniści Zepter KPR Legionowo zainaugurują sezon 2023/2024 w Orlen Superlidze, najwyższej, krajowej klasie rozgrywkowej klubowej męskiej piłki ręcznej

To trzecie podejście legionowskiego klubu (powstałego w roku 2009) do rywalizacji na salonach krajowego handballu. Pierwsze miało miejsce w sezonie 2013/2014 i trwało, zaledwie po wygraniu dwóch spotkań – rok. Zderzenie z wymaganiami sportowo-finansowymi było dla legionowskiego beniaminka więc bolesne. Bogatszy w doświadczenia KPR Legionowo awansował do superligi na sezon 2015/2016 i zadomowił się w niej na trzy sezony. W tym pierwszym sezonie po powrocie, legionowski zespół uplasował się na szóstej pozycji (!) w rozgrywkach, a rozgrywający naszej drużyny Witek Titow został najlepszym snajperem rozgrywek (173 zdobyte bramki). Jakie będzie trzecie podejście legionowian do rywalizacji w krajowej elicie piłki ręcznej?

Fot. fotoMiD

W poprzednim sezonie nasz zespół zdominował rozgrywki na zapleczu superligi, wygrywając Ligę Centralną z przewagą 12 punktów nad Stalą Mielec! Systematyczne i konsekwentne porządkowanie spraw organizacyjno-finansowych doprowadziło do pozyskania tytularnego sponsora klubu, którym została światowa marka – Zepter International. Zarówno więc sportowo jak i organizacyjnie nie było problemów z pozyskaniem licencji na grę w superlidze. Są więc podstawowe przesłanki do tego, że tym razem Zepter KPR Legionowo nie porywa się z „motyką na słońce”. O co więc tym razem powalczy legionowska drużyna na salonach krajowego szczypiorniaka?
Zarówno młody prezes klubu, Dominik Brinovec, jak i młody trener zespołu Michał Prątnicki nie ukrywają umiarkowanego optymizmu. Marzeniem nowej/starej drużyny z piątką nowych w składzie) byłby awans zespołu po fazie zasadniczej do pierwszej ósemki fazy play-off. Planem minimum jest utrzymanie się w superlidze na kolejny sezon, bo o spadku nikt na dobrą sprawę nie chce myśleć. Jak będzie? W rywalizacji sportowej przedsezonowe typowania i przewidywania nie zawsze się sprawdzają, boisko weryfikuje marzenia, prognozy ekspertów. Nie ulega wątpliwości, że Zepter KPR Legionowo będzie walczył w każdym spotkaniu o jak najlepszy wynik, zawodnicy oddadzą serducho na boisku. Po pierwszej fazie zasadniczej będziemy widzieli więcej na temat aktualnych możliwości i potencjału legionowskiej1 drużyny. (jb)

Tak gra Zepter KPR Legionowo w pierwszej rundzie fazy zasadniczej:
Zepter KPR Legionowo – Zagłębie Lubin (30 sierpnia, godz.20))
Chrobry Głogów – Zepter KPR (2 września)
Zepter KPR – Energa Wybrzeże Gdańsk (7 września. godz. 20)
Energa MKS Kalisz – Zepter KPR (10 września)
Zepter KPR – Górnik Zabrze (17 września, godz. 16))
Unia Tarnów – Zepter KPR (23 września)
Zepter KPR – Piotrkowianin Piotrków (1października, godz. 18)
Azoty Puławy – Zepter KPR (7 października)
Zepter KPR – Ostrovia Ostrów Wlkp. (14 października)
Gwardia Opole – Zepter KPR (21 października)
Zepter KPR – MMTS Kwidzyn (11 listopada)
Kielce Handball – Zepter KPR (18 listopada)
Zepter KPR – Orlen Wisła Płock (25 listopada)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *