Plecaki na kółkach – jaki kupić?

2021-05-05 6:50:05

O kręgosłup dzieci warto dbać od najmłodszych lat. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się plecaki na kółkach. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i z przemyślanym wnętrzem to wybór nie tylko funkcjonalny, ale również przyjazny dziecku. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, kupując plecak na kółkach dla swojej pociechy.

1. Plecaki na kółkach – co wziąć pod uwagę przy zakupie?
2. Funkcjonalny plecak na kółkach – czyli jaki?

Plecaki na kółkach – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Plecak kółkach to niezwykle wygodny sposób na przenoszenie dużej liczby rzeczy. Nie wymaga posiadania dużej ilości siły, a także nie wykrzywia pleców dziecka.
W sam raz na codzienną podróż do szkoły, kiedy konieczne jest noszenie dużej ilości książek i pomocy naukowych.

Kupując plecak dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, w tym wysoką jakość kółek. Oprócz tego najlepiej zdecydować się na model z twardymi stopkami, które chronią plecak od spodu.
Nie bez znaczenia jest również rączka – najlepiej dwustopniowy uchwyt teleskopowy.
Warto zdecydować się również na plecak z odpinanymi szelkami, dzięki któremu można używać torby na dwa sposoby – w formie wózka i plecaka.

Plecaki na kółkach to dobry wybór zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.
Plecaki na kółkach dla dziewczynek mogą odznaczać się dodatkowo barwniejszym designem.

Funkcjonalny plecak na kółkach – czyli jaki?

Warto pamiętać, że przy zakupie plecaka w formie walizki na kółkach, znaczenie mają nie tylko kółka. Aby plecak był w pełni funkcjonalny i uniwersalny, powinien być również wygodny w noszeniu na plecach, po złożeniu rączki. Z tego powodu przy zakupie warto zwrócić również uwagę na kilka kwestii. Do taki należy na przykład materiał, którym jest obleczony tył plecaka, stykający się bezpośrednio z plecami. Aby zapewnić jak największy komfort dziecku, powinien być wykonany z oddychającego materiału. Oprócz tego tył powinien być ergonomicznie dopasowany do pleców, a jednocześnie usztywniany.
Nie bez znaczenia jest także rączka do przenoszenia plecaka – najlepiej, żeby uchwyt wykonany był z trwałego materiału.

Przy zakupie plecaka na kółkach należy wziąć pod uwagę także jego wnętrze. W szkole przydatne są modele ze sporą liczbą kieszeni. Oprócz głównej komory na książki warto zatem zwrócić uwagę czy plecak posiada również kieszenie i zakamarki na inne pomoce szkolne oraz gadżety, takie jak telefon czy bidon. Coraz częściej w szkole używany jest także laptop. Dobrym pomysłem jest zatem zakup plecaka z kieszenią przeznaczoną do jego bezpiecznego przenoszenia.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *