PŁYWANIE. Fala (Nieporęt) „na fali”! Od Młodzika do Olipmpijczyka

2020-04-02 6:42:09


Jakub Gradek trzy starty, trzy złote medale Trener Bartosz Krawczak, który przed siedmiu laty zakładał nieporęcki klub może być dumny
Fot. archiwum klubu

Na ostatnich ogólnopolskich zawodach z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się 7 marca na nowej warszawskiej 50-metrowej pływalni (okolice Akademii Medycznej) młodzi adepci pływania nieporęckiej „Fali” wygrali klasyfikację medalową! Fakt, tym bardziej godny podkreślenia, że w zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników z 59 klubów sportowych całego kraju!


Zaangażowanie i pasja trenerów Bartosza Krawczaka, Piotra Gałka i Adriana Kaczmarczyka pracujących z dziećmi młodzieżą w Uczniowskim Klubie Sportowym „Fala” Nieporęt (powstał przed siedmiu laty z inicjatywy B. Krawczaka) zaczyna przynosić rezultaty. W ubiegłym roku najstarszy wychowanek „Fali” – Błażej Dybek (rocznik 2005) zdobył tytuł mistrza kraju w swojej kategorii wiekowej , teraz dwa razy po trzy złote medale na wspomnianych zawodach. Tylko patrzeć jak nieporęcka „Fala” dogoni legionowskiego „Delfina” i też będzie mogła się pochwalić swoim… olimpijczykiem!

Ewa Leciejewska trzy starty, trzy złote medale
Fot. archiwum klubu

Warto więc może zapamiętać nazwiska Ewy Leciejewskiej (rocznik 2011) i Jakuba Gradka(2009), którzy w Warszawie, na wspomnianych zawodach zdobyli po trzy złote medale! Trzy starty i trzy razy na najwyższym stopniu podium! Brawo, brawo, brawo! Tuż za podium zawodów uplasowała się kolejna trójka nieporęckich pływaków: Hania Kloc, Bartek Szaturski oraz Patrycja Jurkiewicz. Brawo medaliści, brawo Wy, uznanie dla całej 17-osobowej drużyny UKS „Fali” Nieporęt. która na tych zawodach poprawiała swoje „życiówki”.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *