PŁYWANIE. Legionowska juniorka na zawodach pływackich Polish Open w Łodzi

2022-05-11 2:15:49

W dniach 30.04-3.05 na pływalni 50 m “Zatoka Sportu” w Łodzi odbyły się zawody Polish Open z okazji 100. rocznicy założenia Polskiego Związku Pływackiego. W zawodach, które były kwalifikacją do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, uczestniczyła elita polskiego pływania – 695 zawodniczek i zawodników ze 128 klubów z całej Polski. Wśród tej wyborowej stawki wystartowała nasza najlepsza juniorka, 14-letnia Patrycja Jurkiewicz z UKS “Delfin” Legionowo

Patrycja wystartowała w sześciu konkurencjach na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym. W pięciu konkurencjach ustanowiła rekordy życiowe i zdobyła jakże ważne doświadczenie startowe w stawce najlepszych zawodniczek w Polsce. Doświadczenie powinno zaprocentować na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie.

Zawody Polish Open 2022 na pewno pozostaną także w naszej pamięci ze względu na pamiątkowe zdjęcie z najlepszą pływaczką w 100. letniej historii polskiego pływania oraz Prezesem Polskiego Związku Pływackiego Otylią Jędrzejczak.

Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych udanych startów na kolejnych zawodach!

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *