PŁYWANIE. Osiem medali Michała Perla! – Lodowe Mistrzostwa Świata w Murmańsku

2019-03-20 11:56:10

Michał Perl z pierwszym medalem na podium w Murmańsku
Fot. prywatne archiwum

W dniach 15-17 marca br. w rosyjskim Murmańsku odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu zimowym. Wystartowało w nich ponad 400 uczestników z 32 krajów całego świata. Jednym z 12- osobowej reprezentacji Polski był Michał Perl (rocznik 1996) zawodnik UKS „Delfin” Legionowo, mieszkaniec powiatu legionowskiego. Nasz „Delfinek” powrócił z lodowego championatu z ośmioma medalami: pięcioma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym. Brawo!

Basen 25- metrowy do rywalizacji sportowej wykuty był w lodzie pokrywającym jedno z murmańskich jezior. Temperatura wody 0 stopni, temperatura powietrza minus 5 stopni. Do tego jeszcze padający śnieg i wiatr. Brrrr, warunki ekstremalne do maksymalnego wysiłku. Dodajmy, że starty odbywają się z wody, nie ma normalnych nawrotów, nie można pływać pod wodą.
Michał Perl zaczął mistrzostwa piątek startując   na dystansie 100m stylem klasycznym. Zwyciężył z czasem  1:14,40 sek. zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i złoty w open. Później startował w sztafecie 4x50m stylem dowolnym, gdzie również reprezentacja Polski zwyciężyła po zaciętej walce z reprezentacją Niemiec.
W niedzielę Michał aż cztery razy płynął w lodowatej wodzie. Pierwsza konkurencja w której zwyciężył to 50m stylem klasycznym z czasem 0:32,69 sek. w kat. 18-29lat i złoto w open. Druga  konkurencja to 50m stylem motylkowym z czasem 0:29,07 sek. Też złoty medal w kat.18-29 lat i srebrny w open. Trzecia konkurencja to 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,03 sek. Złoty medal w kat.18-29 lat i brązowy w open. Czwarta najtrudniejsza  konkurencja dla naszego „sprintera to sztafeta 4 x 250m stylem dowolnym, w której reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal, ulegając tylko reprezentantom Niemiec. . Kolejne mistrzostwa za rok, a za dwa lata mistrzostwa świata w Katowicach, kto wie czy ta dyscyplina niedługo nie zostanie włączona do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dla UKS „Delfin” Legionowo byłaby to kolejna szansa na legionowskiego olimpijczyka (po Dawidzie Szulichu, który startował w letnich igrzyskach olimpijskich).
M. Perl pragnie podziękować sponsorom, którzy wsparli jego wyjazd na Mistrzostwa Świata do Murmańska. Oto lista darczyńców: Urząd Miasta Legionowo, Starostwo Powiatu Legionowskiego, Iguana Group sp. z o.o., WAMEXIM Pan Adam Wilczęga, Trawena S.A., TABEX S.A., DESCH SP.Z O.O. (red.,)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *