Facebook


PŁYWANIE. Srebrny Michał. Mistrzostwa Europy Masters

2022-09-13 2:34:12

Fotografia zaczerpnięta ze strony www.powiat-legionowski.pl

W Rzymie, między 24 sierpnia a 4 września, rozgrano Mistrzostwa Europy Masters, W zawodach rywalizowało ponad 3 tysiące zawodników z 38 państw .Reprezentujący Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo, Michał Perl wybrał się na swoje pierwsze w karierze zawody międzynarodowe w kategoriach Masters


M.Perl wystartował w 3 konkurencjach, gdyż takie było również ograniczenie ze strony organizatora. Pierwszy start Michała to 100m stylem klasycznym. Uzyskał czas – 1:09,16s. Niestety nie był to wyścig, z którego zawodnik był zadowolony. Po pierwszych 50m zajmował drugą pozycje natomiast finalnie skończył na 7 miejscu.
Na swoim koronnym dystansie, czyli na 50m stylem klasycznym Michał wywalczył wicemistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej A (25-29 lat) z czasem 29,67s. Do złotego medalu zabrakło jedynie 0,10s i tym samym wygrał Włoch Marco Giglio. Natomiast tego samego dnia w popołudniowym bloku zawodnik startował również na dystansie 50m stylem dowolnym. Zajął tak zwane „szczęśliwe” 4 miejsce ze stratą 0,09s do srebrnego medalu oraz 0,06s do brązowego. Czas, który uzyskał to 23,90s, co jest nowym rekordem Polski w kategorii A (25-29 lat).
Po starcie w Rzymie Michał Perl powiedział:
Były to dla mnie pierwsze Mistrzostwa Europy Masters i już wiem, że nie ostatnie. Samo miejsce zawodów robiło ogromne wrażenie. Pływanie na takich obiektach daje na pewno dodatkowy wiatr w skrzydła. Najbardziej oczywiście cieszy srebrny medal na 50m klasycznym ale i czas na 50m dowolnym, który jest nowym rekordem Polski w mojej kategorii wiekowej. Za rok Mistrzostwa Świata Masters w Japonii, wiec jest nad czym pracować. Lecz za nim to nastąpi czekam z niecierpliwością na sezon zimowy czyli moją specjalizację. Przede mną podwójne Mistrzostwa Świata w lodowym oraz zimowym pływaniu we Francji i na Słowenii. To jest dla mnie priorytet!
red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *