PŁYWANIE ZIMOWE. Nie zabrakło „Delfinków”. Gdynia Winter Swimming

2023-02-09 12:18:20

W dniach 4-5 lutego 2023 roku w gdyńskiej Marinie odbyły się już czwarte Międzynarodowe Zawody pływania Zimowego GWSC (Gdynia Winter Swimming Cup BCT Series) . Zawody rozgrywano na zbudowanym w porcie 25 metrowym basenie, gdzie na dystansach 25m, 50m, 100m, 250m, 500m i 1km. Ścigało się ponad 300 zawodników

Zawody GWSC są jednym z etapów rozgrywanego w sezonie zimowym w całej Polsce ICE Cup Poland – Pucharu Polski w Pływaniu Zimowym. Oficjalnie jest w nim zarejestrowana drużyna wywodząca się z naszego miasta „Winter Swimmers Legionowo”, która regularnie pod okiem trenerów Michała i Rafała Perl w każdą niedzielę trenuje w wodach Jeziora Zegrzyńskiego.

W tej kultowej już imprezie, w tym roku, w wymagających warunkach pogodowych wzięło udział pięcioro zawodników z Legionowa. Nasze miasto w barwach  UKS Delfin i Winter Swimmers dumnie reprezentowali: Amelia Mikołajczyk –zawodniczka UKS Delfin, która startowała na dystansie 25 metrów w grupie „Morświnki” – to start bez pomiaru czasu, zorganizowany z myślą o najmłodszych uczestnikach, którzy  w asyście rodzica stawiają pierwsze kroki w zimowym pływaniu. Iwona Pasternak klubowiczka Winter Swimmers, która z sukcesem odnotowała swój pierwszy start w wyczynowym ściganiu na dystansie 25m kończąc wyścig na 6 miejscu w kategorii wiekowej 40-49. Najmłodszym uczestnikiem zawodów klasyfikowanym w całej wyczynowej stawce był  trenujący pod okiem Trenera Michała Perla zawodnik UKS Delfin Jakub Rapacki. Jakub ścigał się w kategorii wiekowej do 29 lat, popłynął w 3 konkurencjach: 25 m stylem dowolnym – zajmując 2 miejsce, 50 m stylem klasycznym – zajmując 4 miejsce i 50 m stylem dowolnym – zajmując 3 miejsce. Kolejnym zawodnikiem był Piotr Mikołajczyk klubowicz Winter Swimmers, który w kategorii wiekowej 40-49 „wypływał” odpowiednio w wyścigach: na 50 m stylem dowolnym 6 miejsce oraz w wyścigu na 100 m stylem klasycznym 7 miejsce. Ostatnim z reprezentantów Legionowa – najbardziej doświadczonym zawodnikiem w zimowym pływaniu był Piotr Rapacki trenujący z grupą Masters UKS Delfin, który wziął udział w zmaganiach na 4 dystansach, w kategorii wiekowej 40-49: 50 m stylem klasycznym ukończył na 4 miejscu, 100 m stylem klasycznym ukończył na 3 miejscu w kategorii – czym wywalczył sobie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej tzw. „open”, 100 m stylem dowolnym ukończył na 4 miejscu oraz 250 m stylem dowolnym na 2 miejscu.

(red)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *