PO SĄSIEDZKU. Dzień Matki z poezją i muzyką w Nasielskim Ośrodku Kultury

2019-05-29 11:30:38

 

Jak Polska długa i szeroka świętowaliśmy 26 maja Dzień Matki. Imprezy z tej okazji odbywały się w różnych środowiskach i w różnych miejscach. Pamiętaliśmy też o tych matkach, których nie ma już wśród nas

Z tej też okazji Nasielski Ośrodek Kultury i Fundacja „Bądźmy Razem” oraz Uniwersytet III Wieku zorganizowały w przeddzień tego święta w budynku NOK spotkanie. A było to naprawdę wyjątkowe spotkanie. Było to spotkanie literacko – muzyczne. Była na nim poezja, piosenka, humor i taniec.

Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli wysokiej klasy artyści i poetka. To Danuta Stankiewicz, Filip Borowski i pochodząca z Nasielska poetka Anna Czachorowska. Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrał też, niestety, były już nasielszczanin, Edward Kęsicki. Wstęp na imprezę był bezpłatny. Na widowni zasiedli głównie członkowie Fundacji „Bądźmy Razem” i Uniwersytetu III Wieku ze swymi przywódczyniami, paniami Teresą Skrzynecką i Hanną Wróblewska na czele.\

Spotkanie było wyjątkowo nastrojowe, serdeczne. Postarali się o to też wszyscy główni goście. Danuta Stankiewicz czarowała swym aksamitnym głosem i zaproszeniami do tańca, Filip Borowski w swój literacki przekaz wplatał wiele humoru. Ich artystyczny przekaz trafiał głęboko do serc i umysłów słuchaczy, uczestniczących jednocześnie radośnie w tym przekazie.

Specjalna rola na tym matczynym spotkaniu przypadła poetce Annie Czachorowskiej. Nasielsk to jej Mała Ojczyzna, kraina najpiękniejszych lat dziecięcych, gdzie dotąd ma wielu serdecznych przyjaciół. Ona, matka czwórki dzieci, w dodatku samych synów, znana w Polsce i świecie, bo nawet nie tylko w Europie, poetka rozsławia nie tylko polską poezję. Rozsławia też swoje ukochane miasto, Nasielsk. Czule wspomina też swoją matkę i cieszy się z matkowania swoim synom. Odczytała na tym spotkaniu wiele swoich utworów, w tym i te poświęcone swojej matce i swoim synom.

Z dorobkiem poetki, w formie laudacji, zapoznała zebranych pani Anna Suwińska, matka autorki pracy magisterskiej poświęconej twórczości Anny Czachorowskiej pani Magdaleny Suwińskiej – Sokolnickiej.

Na tym spotkaniu pięknie i mocno wybrzmiało w różnej formie najpiękniejsze słowo świata, MATKA.

Andrzej Zawadzki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *