Porady, czy szukać ich w Internecie?

2018-01-12 1:18:23

W dzisiejszych czasach internet stał się naszym najlepszym sposobem na wyszukiwanie porad. Nad którymi zawsze się zastanawialiśmy i nie znaliśmy odpowiedzi. W pewnym stopniu to z internetem rozwiązujemy część naszych problemów.

 

 

W czasach gdy internet nie był jeszcze tak bardzo popularny. Wszelakie porady były udzielane przez naszych rodziców, babcie czy przyjaciółki. Każdy doradzał tak jak potrafił i jak umiał. Jedni z pozytywnym skutkiem inni niestety nie. Rodzice mogą doradzać nam w taki sposób abyśmy nie popełnili żadnej głupoty. Na przykład w kupnie mieszkania, samochodu czy sprzętu AGD. O sprawy prywatne rzadko kiedy prosiliśmy rodzinę o poradę. Ponieważ prawdopodobnie prędzej czy później dowiedziałaby się o tym cała rodzina.

Obecnie internet oferuje nam 100% anonimowość. Często możemy się udzielać na różnych forach pod pseudonimem. Tam zadajemy pytania, na które sami nie znamy odpowiedzi. Lub są to pytanie bardzo wstydliwe, że na głos wstydzimy się ich wypowiadać. Często na takich forach dostajemy również anonimową odpowiedź.

Poradniki

Pierwsze słowo, jakie mi się nasuwa ze słowem poradniki to gazeta, ,,Poradnik domowy”. Ta gazeta pierwszy raz ukazała się w 1990 roku. Gdy komputer z dostępem do internetu posiadała garstka ludzi. W tej gazecie mieliśmy praktycznie porady z każdej dziedziny. Od mody po urodę, gdzie znajdziemy podpowiedzi jak się ubierać. Oraz w jaki sposób dbać o siebie, by zawsze ładnie wyglądać. Następnie dobrze rozbudowany dział to zdrowie: przedstawiany był zwykle sposób leczenia. Dostępne nowoczesne terapie, a także dużo było o zdrowym stylu życia.

Najfajniejszym działem jest kulinaria, w każdym numerze przedstawionych jest kilkadziesiąt przepisów. Inne działy to porady prawne i finansowe, podróżne, zwierzęta, rośliny, dom i wiele innych dziedzin. Porady miały za zadanie ułatwiać czytelnikom codziennie sprawy.

Obecnie w internecie poradników mamy bardzo dużo. Różnica między gazetą a internetem jest dość istotna. W gazecie każdy numer jest napisany o czymś innym. A w internecie jest wszystko. Znajdziemy tu poradniki na tematy, które nas interesują.

Najczęściej szukamy w internecie porad o zdrowiu. O naszych dolegliwościach oraz czym się charakteryzują. Często również poszukujemy porady o samochodach. Bo np. mamy zamiar jakiś kupić. Najczęściej są to zazwyczaj porady modowe, zakupowe, jak i elektroniczne. Wyróżniamy również inne działy z poradami. Są to najczęściej fora, blogi, strony internetowe, o przeróżnej tematyce lub o jednej konkretnej.

Rozeznany.pl to portal, w którym każda osoba znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy tam przeróżne działy. A w nich artykuły dotyczące konkretnej dziedziny. Najczęściej odwiedzany jest dział o zdrowiu. Znajdziemy tam porady jak skutecznie się odchudzać. W jakich produktach znajdziemy błonnik. Co to jest dieta Montignac i na czym polega oraz wiele innych ciekawych tematów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *