Poranny horror na Królowej Jadwigi – PROBLEMY MIESZKAŃCÓW

2021-09-12 5:30:21

Na ulicy Królowej Jadwigi znajdują się liczne placówki oświatowe: szkoły, przedszkola, liceum. Dlatego tradycyjnie już w godz. porannych, kiedy do szkół i przedszkoli odwożone są dzieci, powstawały tam korki

Teraz jednak rodzice skarżą się, iż dodatkowe utrudnienia powodują prowadzone tam roboty ziemne. Mówią, że jest tam istny horror. Trudno podjechać pod szkołę, aby odwieźć dzieci, a jeszcze trudniej jest wyjechać z tej ulicy. Winne są umiejscowione na jezdni, co kilkadziesiat metrów, wykopy. Jak ustaliliśmy przyczyną jest modernizacja sieci wodociągowej.

Zdaniem rodziców, początek roku szkolenego nie jest jednak najlepszym momentem na takie inwestycje. Z informacji jakie uzyskaliśmy od PWK Legionowo wynika, że kładzenie wodociagu miało się odbywać podziemnym przeciskiem, aby własnie nie utrudniać ruchu. Okazało się jednak, że ekipa remontująca wodociąg napotkała na trudności techniczne spowodowane umiejscowieniem w ulicy gazociągu. W efekcie trzeba było zrobić dodatkowe wykopy, aby nie uszkodzić sieci gazowej.

Dlatego też rozpoczęte wcześniej prace przedłużyły się na okres rozpoczęcia roku szkolnego. Na razie nie wiadomo kiedy roboty zostaną zakończone.

Do sprawy będziemy wracać

red.

Komentarze

4 komentarze

 1. tomasz odpowiedz

  I bajzel trwa kolejny tydzień !!!

 2. grzesiek odpowiedz

  W dodatku zamknęli wjazd od str. ul. Krasińskiego. Kompletna degrengolada. Jeżeli nawet musieli to zrobić to może trzeba było zintensyfikować prace jak pojawił się problem albo je wstrzymać na jakiś czas. A oni się grzebią strasznie, kilku facetów się tam kręci i końca nie widać.

 3. Karol odpowiedz

  Dobra , dobra, gdyby myśleli zabraliby się za to w wakacje, kiedy szkoły stały puste…

 4. Andrzej odpowiedz

  Z gazem nie ma żartów, było wiele wybuchów, gdy taki gazociag uszkodziła koparka. Ale można było chyba wcześniej sprawdzić, że ten gazociąg się tam znajduje. I potwierdzam, mieszkam blisko, teraz jest tam rano horror…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *