POWIAT. 3,5 mln złotych na wakacyjne remonty

2017-09-11 6:45:08

Wakacje były dla Powiatu Legionowskiego okresem wytężonych prac inwestycyjnych na powiatowych drogach. W ostatnich dniach uroczyście otwarto przebudowane drogi z Białobrzegów do Beniaminowa (gm. Nieporęt) i z Woli Kiełpińskiej przez Dosin do Skubianki (gm. Serock). Łączny koszt tych inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

W pierwszą niedzielę września powiatowi włodarze wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzyli dwie kolejne inwestycje drogowe. Pierwsza z nich w Woli Kiełpińskiej to, dofinansowana ze środków Miasta i Gminy Serock, przebudowana droga nr 1803W łącząca Wolę Kiełpińską, Dosin i Skubiankę. Na 1300 – metrowym odcinku położono nową nawierzchnię i namalowano pasy. Drogę dodatkowo poszerzono o pobocze wykonane z kruszywa łamanego i wykonano odwodnienia. W uroczystym i nietypowym, bo na scenie gminnych dożynek, przecięciu wstęgi udział wzięli starosta legionowski Robert Wróbel i burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki oraz dwie młode mieszkanki gminy.

Następnie przedstawiciele Powiatu Legionowskiego przejechali do Białobrzegów, by tam przy miejscowej szkole rozpocząć spotkanie z przedstawicielami lokalnych władz, policją i mieszkańcami, podczas którego nastąpiło otwarcie wyremontowanej, na odcinku od ronda w Białobrzegach do Beniaminowa, drogi nr 4303W. Inwestycja w całości finansowana przez Powiat Legionowski objęła 4,5 – kilometrowy odcinek jezdni. Położono nową nawierzchnię. Przebudowane zostały skrzyżowania z drogami poprzecznymi, wykonano odwodnienie. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa kierowców, drogę poszerzono, szczególnie na łukach i ostrych zakrętach. Wzdłuż jezdni, w jej środkowej części, wybudowano utrudniające wyprzedzanie podwyższenie z kostki oddzielające oba pasy. Dodatkowo przejścia dla pieszych otoczono wysepkami. W ramach tej inwestycji wyremontowana została pętla autobusowa w Białobrzegach. O potrzebie budowania bezpiecznych dróg i o tym jak istotne jest to przedsięwzięcie nie tylko dla kierowców, ale i pieszych, mieszkańców, którzy na co dzień żyją w ich sąsiedztwie, mówił starosta legionowski Robert Wróbel. Wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur zapewniał, że najbliższym czasie gmina wybuduje wzdłuż wyremontowanej drogi ciąg pieszo-rowerowy, co dopełni proces jej modernizacji.

Pracowity okres związany z letnimi inwestycjami mamy już za sobą. Cieszę się, że udało się nam zakończyć je w terminie. Pozostaje mi podziękować wykonawcom za trud i włożoną pracę, a mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość, którą wykazali się znosząc utrudnienia wiążące się z remontami. Wyrażam nadzieję, że przeprowadzone przez nas prace przyczynią się do zwiększenia wygody użytkowników i dadzą poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pieszym – podsumował starosta legionowski Robert Wróbel.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *