POWIAT. DK 61 nabiera przyspieszenia?

2015-10-16 8:20:53

Podczas konwentu samorządowego powiatu legionowskiego przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Leszek Sekulski potwierdził przebudowę dwóch kolejnych odcinków Drogi Krajowej 61. Oznaczałoby to, że do 2020 roku zmodernizowana zostanie trasa od wiaduktu w Legionowie aż do ronda w Zegrzu!

 

Gościem konwentu starosty, prezydenta, burmistrza i wójtów powiatu legionowskiego byli wiceminister Jan Grabiec oraz zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami warszawskiego oddziału GDDKiA Leszek Sekulski.

Trwa przetarg

Leszek Sekulski potwierdził przebudowę Drogi Krajowej 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do rejonu skrzyżowania z ulicą Wolską na granicy z Michałowem-Reginowem. Obecnie trwa procedura przetargowa. Wnioski można składać do 5 listopada 2015 roku. Odcinek 1,6 km będzie poszerzony do dwóch pasów. W związku z tym, że aktualizacji wymaga dokumentacja techniczna tego odcinka GDDKiA zamierza zrealizować zadanie w ciągu 34 miesięcy. Jak powiedział naszej redakcji Jan Grabiec, samo dokończenie budowy DK 61 w Legionowie może kosztować około 90 mln zł i jest szansa, aby wbicie pierwszej łopaty nastąpiło na wiosnę w przyszłym roku. Wiceminister podziękował GDDKiA za błyskawiczne ogłoszenie przetargu, w zaledwie kilkanaście dni po przyjęciu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych zapewniającego finansowanie inwestycji. Dodał, że przebudowa drogi jest bardzo potrzebna nie tylko mieszkańcom Legionowa ale całego regionu o czym świadczy fakt, że podczas konsultacji społecznych budowę drogi poparło aż 36 samorządów.

Przebudowa kolejnego odcinka

Leszek Sekulski zapowiedział również przebudowę kolejnego, po legionowskim, odcinka DK 61. Tym razem chodzi o trasę z rejonu skrzyżowania z ulicą Wolską w Michałowie-Reginowie do ronda w Zegrzu. Zadanie to ma być realizowane w latach 2018-2020. Obecnie GDDKiA przygotowuje przetarg na ten odcinek w systemie “projektuj i buduj”. Sfinansowane ma to być ze zwiększonej puli środków na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przedstawiciel GDDKiA przedstawił również planowane inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu legionowskiego. Do najważniejszych należą przebudowa ronda na drodze krajowej 62 w Dębem polegająca na dostosowanie do odbywającego się tam intensywnego ruchu samochodów ciężarowych oraz oznakowanie miejsc, w których częste są przypadki wkraczania na jezdnię dzikiej zwierzyny.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

Zdjęcie: Powiat Legionowski

Więcej na ten temat przeczytasz:

POWIAT. Ruszył przetarg na DK 61

POWIAT. Będzie rozbudowa DK 61

Komentarze

4 komentarze

 1. dmuchawiec odpowiedz

  PO to dno…………….nie dajcie sie dmuchać tym i pija,rowcom. Wstyd i chańba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 2. PO to dno odpowiedz

  POwiesili Grabca przy wiadukcie i ludzie przyspieszają na jego widok… Szczyt szyderstwa i zakłamania? Reklamować się hasłem o dobrej komunikacji przy zakorkowanym wiadukcie… Brak przepraw przez tory, brak sprawnej komunikacji publicznej w obrębie powiatu itd.itd. i reklama byłego starosty? Kto się da na to nabrać? Proszę przestać wprowadzać w błąd mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego.

 3. Temida odpowiedz

  Przedstawiciel GDDKiA może teraz potwierdzić wszystko, przecież po 25 pażddziernika to nie będzie jego problem. Czy takie tanie chwyty nadal działają? Chyba w przyszłym tygodniu dokonają pierwszego otwarcia “zmodernizowanego” odcinka DK61 w Legionowie.

 4. Jacek odpowiedz

  PO pierwsze co ma Graciec do dróg którymi zajmuje się ministerstwo infrastruktury i rozwoju a nie ministerstwo administracji i cyfryzacji znowu sieje propagandę.
  PO drugie dlaczego nie dodano 9 miesięcy zimowych do okresu realizacji inwestycji co wynika ze specyfikacji zamówienia (3X3 miesiące zimowe gdzie się nie pracuje)co daje cztery lata .
  Po trzecie te 1600 m majce być zrobine w cztery?lata to chyba kafelkami z boazerii wykladac będą bo srednia przebudowy drogi 400 m na rok nie jest imponujaca, zakładając ze legionowo lezy na nizinie mazowieckiej a nie w Karpatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *