POWIAT. Dwulatek zachorował na odrę w Legionowie [Zaktualizowane]

2018-12-15 11:16:08

A jednak odra w Legionowie. Przypadek został wykryty i udokumentowany w Powiecie Legionowskim. Dziecko nie było szczepione


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie poinformowała o jednym zachorowaniu na odrę w naszym powiecie. Chore jest dwu letnie dziecko narodowości polskiej, które nie było szczepione na tę chorobę. Sanepid informuje również, że realizuje zadania Programu Szczepień Ochronnych oraz działania przeciwepidemiczne oraz jest gotowa na przeciwdziałanie chorobom zakaźnym.

Przedstawiamy stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie

Komentarze

3 komentarze

 1. Konwent Aktywistów odpowiedz

  ze świata realnego: Nazwijmy tą panią, panią Kasią, wypowiedź prawdziwa: ,,Jestem przykładem dziecka któremu odra zniszczyła życie. Choroba o łagodnym przebiegu zniszczyła moje płuca do tego poziomu, aż powstała skrajna niewydolność oddechowa – od 5 miesięcy czekam ma aktywnej liście do przeszczepu tego organu. Z biegiem czasu doszło do uszkodzeń wątroby i serca. Teraz walczę o każdy dzień i co dziennie modlę się, aby szybko znalazł się dawca. Z pozoru tak blahej choroby jaką była odra moja córka nie wie czy będzie miała mamę. Przewidywany okres przeżycia bez przeszczepu to dwa lata, a czekam już prawie pół roku.” #odrachoroba #odrapowikłania

  Więc teza: “Im wcześniej się zachoruje tym łagodniejszy przebieg” TO BREDNIE.

 2. anna odpowiedz

  Jaka afera? Dobrze, że informują, bo właśnie od tego jest prasa!!! A co lepiej by było gdyby wiedzieli, a ukrywali informacje?

 3. Andamanix odpowiedz

  Odrą to choroba wieku dziecięcego i 50 lat temu wszyscy prawie chorował na Odrę i to była normalność. Im wcześniej się zachoruje tym łagodniejszy przbieg. Dlaczego teraz media robią z tego aferę? ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *