POWIAT. Kolejni “jednoręcy bandyci” zarekwirowani

2015-10-16 11:23:26

W poniedziałek 12 października legionowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie oraz pracownikami Państwowej Inspekcji Handlowej i Sanitarnej zgodnie z istniejącymi unormowaniami prawnymi dokonali likwidacji miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach. W trakcie tych działań na terenie powiatu legionowskiego zabezpieczono 8 takich urządzeń.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy ponownie wspierali funkcjonariuszy Urzędu Celnego oraz pracowników PIHiS w przeprowadzaniu kontroli miejsc, w których znajdują się automaty do gier hazardowych. W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Żaden z nich nie posiadał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów. Automaty nie były zarejestrowane w Urzędzie Celnym i nie były od nich odprowadzane podatki. Okazało się również, że urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania.

W trakcie poniedziałkowych działań zabezpieczono 8 automatów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Warszawie. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107 § 1 stanowi kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Oprac. JR

Więcej na ten temat przeczytasz:

POWIAT. 12 nielegalnych jednorękich bandytów

POWIAT. Kolejni „jednoręcy bandyci” w rękach policji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *