POWIAT. Młodzież z Białorusi przyjechała na obóz żeglarski nad Jezioro Zegrzyńskie.

2016-08-05 3:39:13

We wtorek 2 sierpnia w siedzibie starostwa goście z Białorusi zostali uroczyście powitani przez wicestarostę Jerzego Zaborowskiego, obejrzeli prezentację o Powiecie Legionowskim oraz otrzymali upominki. Nad Jeziorem Zegrzyńskim wakacje spędza 30-osobowa grupa uczniów wraz z pięcioma opiekunami. Są to osoby związane ze środowiskiem Jacht Klub Brasław przy brasławskiej Parafii, a także uczniowie wyróżniający się w nauce języka polskiego.

Goście z Białorusi zostaną w naszym powiecie do 11 sierpnia. W czasie pobytu, który ma charakter edukacyjno-krajoznawczy, będą mieli okazję poszerzyć wiedzę o Polsce, ochronie przyrody, zwiedzić ciekawe miejsca, pogłębić znajomość języka polskiego oraz zaznajomić się z naszą kulturą i tradycjami.

Uczestnicy obozu wezmą udział w zajęciach żeglarskich prowadzonych przez instruktorów Warszawskiej Akademii Żeglarskiej w Zegrzu oraz odbędą wycieczki do Warszawy. W czasie trwania obozu zorganizowane zostaną dla nich dwa konkursy historyczne, dwa żeglarskie i jeden krajoznawczy.

Obóz zorganizowano dzięki Fundacji “Polesie Wschód”, która otrzymała środki finansowe od Wydziału Konsularnego Ambasady RP z siedzibą w Mińsku przekazane przez polskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych. Powiat Legionowski jest współorganizatorem wakacyjnego pobytu uczniów z Białorusi.

Życzymy niezapomnianych wrażeń i pięknej pogody.

Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *