POWIAT. Nasz powiat przyjmie uchodźców?

2015-10-06 7:34:48

Według wojewody Jacka Kozłowskiego połowa przyjeżdżających do Polski cudzoziemców pozostaje w województwie mazowieckim. Dlatego Wojewódzkie centrum Zarządzania Kryzysowego już zwróciło się z zapytaniem o możliwość przyjęcia uchodźców.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać w naszym powiecie gotowość do przyjęcia grup uchodźców zadeklarowały trzy obiekty: CSK Sp. z o.o. w Jachrance, Hotel 500 w Zegrzu Południowym i Restauracja – hotel “Samba” w Chotomowie. Obiekty te dysponują w sumie około 350 miejscami.

Wcześniej, w trakcie XVIII Forum Cudzoziemców wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski mówił o potrzebie stworzenia platformy współpracy administracji rządowej, samorządu, organizacji pozarządowych oraz kościoła w zakresie przygotowań do przyjęcia uchodźców.

– Chciałbym, abyśmy wszyscy czuli się odpowiedzialni za sprawny i godny sposób przyjęcia uchodźców – mówił podczas Forum.

Według danych wojewody  aż połowa przyjeżdżających do Polski cudzoziemców pozostaje na terenie województwa mazowieckiego, głównie w Warszawie. Teraz, w momencie, gdy głośno zrobiło się o przyjęciu syryjskich uciekinierów wojewoda zwrócił się z zapytaniem również do okolicznych miejscowości. Według niektórych doniesień część samorządów zdecydowanie sprzeciwiło się takim planów. Wśród nich znalazły się m.in. Radom i Ostrołęka.

MARCIN CHOMIUK

 

Komentarze

13 komentarzy

 1. ARCTOS odpowiedz

  Tak bardzo łakniecie imigrantów? No to uważajcie, bo czeka was to, co było w Paryżu, Londynie, Madrycie… Morderstwa, gwałty, niszczenie mienia, kradzieże i nade wszystko żądania, żądania i żądania. Nie wpuszczajcie imigrantów do Polski, bo to forpoczta islamskiego terroru i fatvy, która wprowadzi szariat. Chcecie szariatu – no to kobiety burki na grzbiety, czarczafy na twarze, robota od świtu do nocy i za każde nieposłuszeństwo łomot. Aha, no i rozwód błyskawiczny – bez jakichś głupich formalności i co najważniejsze – kobieta bierze tylko to, co ma na sobie. Nie ma mowy o jakimś dzieleniu majątku, itp. Tego chcecie?

 2. Hejter odpowiedz

  Dlaczego wśród uchodźców nie ma młodych bezdzietnych dziewczyn ? Te kobiety chętnie pod swój dach przyjmą samotni mężczyźni z miast ale przede wszystkim ze wsi do pracy w gospodarstwie.. Za to jest 90 % czyli setki tysięcy młodych chłopców, na których czekają takie kobiety jak Merkel, Kopacz albo Biedroń. Czy te młode kobiety giną tam w tej wojnie ? Poproszę o statystkę tych uchodźców. Ile jest młodych chłopców a ile dziewcząt ? Bo może się mylę.

 3. Piotrek odpowiedz

  A dwóch gości ze stadionu mówili coś innego niż Wojewoda więc kto się mija z prawdą. Może gazeta porówna wypowiedzi i poprosi o komentarz mówiących

 4. janusz odpowiedz

  Wszystkich, którzy są za przyjęciem imigrantów ekonomicznych – bo nie ma mowy o żadnych “uchodźcach”, których jest wśród nich zaledwie kilka procent – zachęcam do przeczytania choćby jednego artykułu, jak z nimi później będą żyć w społeczeństwie. Dla tych, którzy są przeciwni ich przyjmowaniu, też radzę poczytać:

  http://wolnemedia.net/polityka/kronika-zaglady-niemiec/

 5. Ola odpowiedz

  Dobrze ,że Legionowo się rozwija i jest przyjazne wszystkim ludziom, jest w nim też dużo katolików którym los bliźnich nie jest obojętny.

  1. Daro odpowiedz

   A w jakim to niby kierunku to nasze Legionowo się tak rozwija bo tego rozwoju to za bardzo nie widzę
   Jest dokładnie odwrotnie, Legionowo nie rozwija się a jedynie trwa w stagnacji
   Po drugie, jak widać nie potrafimy wyciągać wniosków z historii innych europejskich krajów
   Nie widzimy lub nie chcemy widzieć czym kończy się niekontrolowany napływ imigrantów muzułmańskich na Europę
   To jest wojna religijna którą niestety na własne życzenie przegrywamy

 6. mieszkanka odpowiedz

  Cieszę się, że nasz Powiat jest odpowiedzialny i solidarny w kwestii uchodźców. Na pewno ze strony mieszkańców uchodźcy też będą mogli liczyć na pomoc ( z mojej też).

  1. Ilo odpowiedz

   Naprawde? Czy naprawde myśli Pani, że przyjęcie tych “ludzi” jest oznaką odpowiedzialności? Moim zdaniem wręcz przeciwnie.. Czy przeczytała Pani chociaż jeden artykuł o tych “uchodzcach” ? Zastanawia mnie, czy kiedy zgwałcą Pani córkę, bądź córkę sąsiada/sąsiadki, bo tak nakazuje im religia, zmieni Pani zdanie.

  2. Daro odpowiedz

   Cała Europa ma dość muzułmańskich uchodźców. W zamian za gościnę i życie na koszt europejczyków otrzymaliśmy zamknięte enklawy do których nie mamy wstępu, gwałty, rabunki, morderstwa, zamachy w londyńskim metrze, spalone samochody we Francji, zalążki policji religijnej w Anglii która zwraca uwagę angielkom przypominam w Londynie na niestosowny strój (krótkie spódniczki)

 7. Hejter odpowiedz

  Ciekawe ile kasy na to idzie ? Hotel 500 może by przyjął na zimę polskich bezdomnych, co ?

 8. Tadeusz odpowiedz

  Jakieś nieporozumienie chyba, niezrozumienie tematu. Otóż jeżeli do końca roku Rosja nie zrobi porządku w ich kraju, to Polska przyjmie nie 12000 lecz ok 1000000 (jeden MILION) uchodźców…To są realne szacunki, a wy tu o jakichś marnych 300 uchodźcach dla powiatu się mówi, to pestka… Wsparcie dla Rosji pełne i szacun

 9. Wyborca odpowiedz

  Jeśli chcecie poznać, co sądzą o imigrantach kandydaci z ruchu Kukiz’15 zapraszamy na spotkanie w dniu 7 października ( środa). Spotkanie odbędzie się w Akademii Humanistycznej przy ul. Daszyńskiego 17 o godzinie 18-tej. Jeśli macie wątpliwości i pytania warto je przedstawić. Postaram się rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *