POWIAT. Skażone jajka trafiły do Biedronki i Carrefoura

2018-06-18 12:23:38

 

Do sklepów sieci Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł trafiła seria skażonych jajek. Skażona partia jest wycofywana z obrotu. Konsumenci, którzy trafili na trefną serię proszeni są o zwrot zakupionego produktu

Jak podaje Dziennik Zachodni, seria skażonych jajek trafiła na półki sklepów sieci Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł. Główny inspektorat Weterynarii wydał ostrzeżenie dla zakładów detalicznych i konsumentów. Skażona partia jest sukcesywnie wycofywana z obrotu.

Antybiotyk w paszy

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że do pasz kur przez przypadek trafił antybiotyk. Skażona partia nosi kod: 3 – PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018

W skażonych jajkach wykryto obecność lazalocydu w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom. Sprawa dotyczy jaj konsumpcyjnych klasy A.

Jajka zostały zapakowane w wytłaczanki po 6,10,20 i 30 sztuk o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904, który jest naniesiony na wytłaczanki.

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega, że ww. produkty nie powinny być spożywane przez konsumentów. Zakupiony towar należący do skażonej partii powinny zostać zwrócone do sklepów.

W legionowskim na razie spokój

Z rozmowy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii dowiedzieliśmy się, że nie dotarły do niego informacje aby jajka ze skażonych serii trafiły na obszar powiatu legionowskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *