Facebook


POWIAT. Starosta z medalem

2015-11-18 3:30:58

Starosta legionowski Robert Wróbel został odznaczony Medalem za Zasługi dla Policji. Dekoracja odbyła się we wtorek 17 listopada w Komendzie Stołecznej Policji. Wśród odznaczonych znaleźli się także i inni samorządowcy.

 

We wtorek 17 listopada odbyła się uroczysta zbiórka warszawskiego garnizonu policji. Spotkanie, przygotowane w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, było okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, wykonywaną przez tę formację.

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki wspólnie z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim odznaczyli dziewiętnaścioro funkcjonariuszy, pracowników cywilnych policji, prokuratorów i samorządowców Medalem za Zasługi dla Policji. Wśród nich znalazł się Robert Wróbel, który otrzymał odznaczenie III stopnia, czyli Brązowy Medal za Zasługi dla Policji. Odznaczenia otrzymali też starostowie z zaprzyjaźnionego powiatu warszawskiego zachodniego: starosta Jan Żychliński – Złoty Medal za Zasługi dla Policji i wicestarosta Paweł Białecki – Brązowy Medal za Zasługi dla Policji.

Medal za Zasługi dla Policji, który decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał starosta, został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 roku. Przyznaje się go, jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań policji. Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia otrzymali także policjanci. 30. funkcjonariuszy i funkcjonariuszek dostało z rąk komendanta Domaradzkiego i wojewody Kozłowskiego odznakę Zasłużony Policjant. Jest to odznaczenie cywilne, nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości policjanci otrzymali również awanse i nagrody. Dziesięcioro funkcjonariuszy otrzymało mianowanie na wyższy stopień policyjny, a dwoje policjantów otrzymało nagrody pieniężne w nagrodę za wzorową służbę od Ministra Spraw Wewnętrznych.

Oprac. JR

Zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

2 komentarze

  1. Andrzej odpowiedz

    Może zeznawał prawdę w sprawach swoich kolegów z PO?

  2. ciekawy odpowiedz

    Ciekaw jestem jakie wybitne zasługi miał Starosta że dostał medal?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *