Pozycjonowanie long tail — jakie są jego najważniejsze zalety?

2021-09-30 1:06:18

To prawda, że odpowiednio przemyślane pozycjonowanie wpływa na wzrost rozpoznawalności danego przedsiębiorstwa oraz na odczuwalny wzrost sprzedaży. Wielu właścicieli firm popełnia jednak błąd, decydując się na korzystanie jedynie z tych słów kluczowych, które cieszą się największą popularnością i które trafiają do bardzo dużej grupy odbiorców. W efekcie nasza firma staje się jedynie jedną z wielu, które próbują dotrzeć do potencjalnych klientów, wykorzystując najczęściej wybierane słowa kluczowe. Z tego też powodu coraz większym uznaniem cieszy się pozycjonowanie long tail, które niekiedy określa się również terminem pozycjonowania szerokiego. Czym wyróżnia się taki sposób promocji poszczególnych stron i kiedy warto się na niego zdecydować?

Na czym polega pozycjonowanie long tail?

Jednym z najważniejszych założeń pozycjonowania long tail okazuje się wykorzystanie mniej popularnych słów kluczowych, które pozwolą szybciej wyróżnić daną stronę i tym samym sprawniej zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Dzięki temu, że używając dłuższych i konkretnych słów kluczowych, nasza strona nie staje się jedną z tysiąca bardzo do siebie podobnych, wyróżnia się w oczach algorytmów wyszukiwarek oraz stanowi cenną dla użytkownika treść, co zwiększa jej pozycję. Z tego też powodu pozycjonowanie szerokie to godna uwagi propozycja dla przedsiębiorców, którym zależy na szybkich, ale jednocześnie długotrwałych efektach optymalizacji strony.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak wygląda w praktyce pozycjonowanie long tail. Tak zwany długi ogon okazuje się dodatkową treścią, którą obudowane są podstawowe słowa kluczowe. Zazwyczaj są to konkretne cechy danego produktu lub jego specyfikacja. Wówczas zamiast słów kluczowych „sofa Wrocław” użyjemy „dwuosobowa sofa z funkcją spania we Wrocławiu” lub zamiast „garnek” wykorzystamy „garnek ze stali nierdzewnej do indukcji”. Dobrze jest przy tym zwrócić uwagę na fakt, że użytkownicy coraz rzadziej wpisują w wyszukiwarki frazy nieobudowane żadnymi dodatkowymi cechami. Zazwyczaj w jednym wyszukiwaniu znajdują się już konkretne informacje dotyczące poszukiwanego produktu. Dlatego też pozycjonowanie szerokie pozwala na dotarcie do tych klientów, którzy byliby już zainteresowani naszą ofertą.

Pozycjonowanie long tail — dla kogo będzie godnym uwagi wyborem?

Rozważając pozycjonowanie long tail, warto wspomnieć, że tego typu optymalizacja strony będzie godnym uwagi rozwiązaniem dla producentów, różnego rodzaju sklepów i dla przedsiębiorców oferujących swoim klientom konkretne usługi. Dzięki przemyślanym słowom kluczowy algorytmy wyszukiwarek polecą naszą stronę przede wszystkim tym użytkownikom, którzy będą szukać podobnych produktów. W efekcie zyskamy większą pewność, że proponowana oferta wzbudzi zainteresowanie potencjalnego klienta i zachęci go do skorzystania z naszych usług. Warto jednak pamiętać, że każde pozycjonowanie strony wymaga cierpliwości oraz czasu, a także powinna prowadzić je profesjonalna agencja SEO/SEM. Jedną z takich firm jest Artefakt – pozycjonowanie stron, który spośród konkurencji wyróżnia się dużym doświadczeniem i współpracami z najpopularniejszymi obecnie przedsiębiorcami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *