Pożyczki bankowe i pozabankowe

2018-07-20 1:38:50

Każdy z nas zapewne spotkał się z sytuacją, w której nagle pojawiają się nieplanowane wydatki. Oczywiście, wiele z nich możemy sfinansować z własnych oszczędności, co jednak jeśli wydatki okażą się wyższe niż nasze zgromadzone na koncie środki? W tej sytuacji warto sięgnąć po zewnętrzne metody finansowania, których na rynku jest wiele. Jakie są ich plusy i minusy?

Pożyczki bankowe

Pierwszym skojarzeniem są oczywiście pożyczki bankowe, z reklamami których możemy spotkać się niemal na każdym kroku. Banki gwarantują nam stabilność, pewność i transparentność – to zdecydowanie jedno z bezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Wartości te nie biorą się jednak z niczego – nie każdy może uzyskać pożyczkę w banku, a jeśli już zostanie ona nam przyznana, wówczas bardzo prawdopodobne jest, że otrzymana kwota będzie niższa niż się spodziewaliśmy. Wynika to z prostego faktu – banki nakładają na swoje usługi spore marże, również utrzymanie licznych placówek, często w ekskluzywnych biurach wymaga sporych nakładów, na które środki nie biorą się znikąd. Atutem banków na pewno nie jest również łatwość uzyskania pożyczki – banki często wymagają zaświadczenia o zarobkach lub kopii rozliczenia PIT. Zdobycie koniecznych zaświadczeń nie jest może szczególnie problematyczne, ale zająć może sporo czasu, podczas gdy w niektórych sytuacjach nie mamy go zbyt wiele. Czy więc istnieją jakieś alternatywne sposoby na pożyczenie pieniędzy, czy też banki są jednym rozwiązaniem?

Alternatywy pożyczek bankowych

Oczywiście na rynku istnieją również inne firmy, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Ciekawą alternatywą są zdecydowanie pożyczki pozabankowe – a więc usługi w ramach których możemy zaciągnąć pożyczkę bez poręczeń ani zabezpieczeń. Co ważne, wniosek o przyznanie pożyczki często możemy złożyć bez wychodzenia z domu – przez internet. Istotne z punku widzenia osoby poszukującej pożyczki jest również wysokość kwoty, na jaką może być udzielona pożyczka – w ofercie firm takich jak np. Aasa możemy uzyskać nawet 10000zł przy okresie spłaty nawet 24 miesięcy. Szczegóły oferty znaleźć można pod linkiem: http://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/aasa-polska/

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *