Przebudowa dwóch głównych ulic i ronda oraz nowe światła

2016-06-04 8:39:19

Już wkrótce rusza przebudowa ulic Sowińskiego i Piłsudskiego w Legionowie na odcinku od przecięcia ich z ul. Wysockiego do ronda przy ratuszu. Firma Skanska, która podjęła się zadania za 2 mln zł, m. in. postawi sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego z Norwida i Słowackiego, jak i przebuduje rondo marsz. Piłsudskiego.

Do postępowania przetargowego realizacji przebudowy ulic Sowińskiego i Piłsudskiego na odcinkach ze wspólnym mianownikiem, tj. od przecięcia z ul. Wysockiego do ronda marsz. Józefa Piłsudskiego w Legionowie wraz z przebudową tego ronda zgłosiło się 7 chętnych. Oferty 5 firm nie spełniły wymogów formalnych. Spośród dwóch ofert wybrano tę firmy Skanska, która zrealizuje inwestycję za nieco ponad 2 mln zł i oferuje 5-letnią gwarancję. Jak zapewnia ratusz, oferta wybranego wykonawcy przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i okresu gwarancji odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego, a w związku z powyższym uzyskała najwyższą liczbę punktów. Prace zostaną zrealizowane w terminie 100 dni kalendarzowych od dnia wprowadzenia na budowę.

Fot. DB

Fot. DB

W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego, wykonany zostanie chodnik, zjazdy i zatoka autobusowa. U zbiegu ul. Sowińskiego z ul. Słowackiego zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego zostanie przebudowana. Samo rondo przy ratuszu również ulegnie modernizacji. Podczas inwestycji przebudowane zostanie oświetlenie uliczne, zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, powstanie także ścieżka rowerowa.

Firma Skanska, wykonała lub właśnie kończy kilka kluczowych inwestycji w Legionowie, m.in. podjęła się dokończenia budowy Centrum Komunikacyjnego oraz wybudowała ulicę Nowo-Barską wraz z rondem na ul. Parkowej.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *