Przedszkole w Chotomowie ma zostać zamknięte

2017-11-25 7:13:42

Inspektor nadzoru budowlanego nakazał opróżnienie przedszkola w Chotomowie w terminie 3 miesięcy. Powodem jest zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia.

Szanowni Państwo,
W związku z otrzymaniem decyzji w sprawie Gminnego Przedszkola w Chotomowie, wydanej dnia 24.11.2017 r. przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, podjąłem decyzję o zwołaniu sesji nadzwyczajnej.

Uwzględniając postulaty rodziców uczestniczących w spotkaniach w dniach 15 i 20 listopada w Przedszkolu Gminnym w Chotomowie, będę wnioskował o zwołanie sesji w najbliższy czwartek 30 listopada 2017 r. o godzinie 17:00.

Do złożenia wniosku o zwołanie sesji wymagane jest załączenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę budżetową oraz wieloletnią prognozę finansową. W związku z tym, wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej zostanie złożony w poniedziałek.
Ze względu na duże i zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej sprawą Przedszkola Gminnego w Chotomowie, zdecydowałem o publikacji decyzji Powiatowego Inspektora Budowlanego.

Jarosław Chodorski
Wójt Gminy Jabłonna

Podobne artykuły

Komentarze

5 komentarzy

 1. Tymoteusz odpowiedz

  przyczyną zlego stanu przedszkola jest bardzo ale to bardzo słaba władza wykonawcza w urzędzie gminy…….to jet problem nr 1 do rozwiązania by w gminie żyło sie lepiej i spokojniej 😉

 2. Anna odpowiedz

  No włośnie skoro tyle uchybień to dlaczego nikt nie dbał o bezpieczeństwo naszych dzieci?

 3. Marek odpowiedz

  Zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 31.12.2002 r. w /s bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach.. (ze zmianą w 2009) “paragraf 3. pkt 1. (…) dyrektor co najmniej raz w roku dokonuje kontroli zapewniania bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z obiektów należących do szkoły lub placówki, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, oraz określa kierunki ich poprawy.
  2. Z ustaleń kontroli sporządza się protokół, który podpisują osoby biorące w niej udział. Kopię protokołu dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu”.
  Czy taka kontrola 2016, 2017 była? Czy dyrektor składał do gminy protokół? Jeśli tak, co w nim zapisano?

 4. na razie pytam grzecznie odpowiedz

  pytam grzecznie skoro było tyle uchybień ekspertyza 29 maj 2017 roku to na jakiej podstawie wójt dpouscił uzytkowanie obiektu od nowego roku przedszkolnego ?

 5. wyborca odpowiedz

  Ze względu na duże i zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej sprawą Przedszkola Gminnego w Chotomowie, zdecydowałem o publikacji decyzji Powiatowego Inspektora Budowlanego……………..zgodnie z prawem budowlanym i wieloma innymi ustawwami pan M U S I takie ogłoszenie opublikowac……a se to może pan palcem w bucie albo w nosie pokręcić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *