Przywłaszczyli torbę

2016-06-01 12:08:34

Dwóch mężczyzn w wieku 60 i 21 lat przywłaszczyło sobie pozostawioną na parkingu torbę. W środku znajdował się komputer i portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzony wycenił straty na przeszło 6 tysięcy złotych. Mariana O. oraz Mateusza C. namierzyło oko kamery, a ustalili i zatrzymali policjanci legionowskiej prewencji. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę 25 maja około 14.00 mieszkaniec Kraśnika przyjechał na parking jednego z legionowskich marketów. Tam spotkał się ze znajomą, do samochodu której miał przepakować rzeczy ze swojego auta. O ścianę budynku oparł torbę, w której był laptop z osprzętem, portfel z dokumentami i pieniędzmi- złotówkami oraz euro. Następnie mężczyzna odjechał z parkingu. Po pewnym czasie kiedy zorientował się, że zapomniał wziąć torby wrócił jednak już jej tam nie było.

Pokrzywdzony od razu powiadomił o przywłaszczeniu jego własności Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, sprawdzili monitoring, na którym było widać jak dwóch mężczyzn samochodem marki peugeot zatrzymuje się obok pozostawionej torby i zabiera ją.

Policjanci pełniący służbę w terenie otrzymali komunikat o poszukiwanym aucie. Za kilka godzin od zdarzenia zatrzymali podejrzanych o przywłaszczenie dwóch mężczyzn mieszkańców powiatu legionowskiego 60-letniego Mariana O. oraz 21-letniego Mateusza C.

Policjanci w poszukiwanym samochodzie znaleźli część z przywłaszczonego mienia. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty z art. 284 Kodeksu Karnego. Grozi im do 3 lat więzienia.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *