POWIAT. Bronisław Komorowski w bazie WOPR

2015-05-12 10:17:05

W sobotę 2 maja, w dniu Święta Flagi Państwowej, w bazie Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się “Bezpieczny piknik” połączony z otwarciem sezonu turystycznego na Zalewie Zegrzyńskim. Udział w uroczystości wzięli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką oraz polski żeglarz sportowy Mateusz Kusznierewicz.

Piknik rozpoczął się około godziny 15.00. W trakcie jego trwania uczestnicy mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych rejsów tramwajem wodnym, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz wziąć udział w prezentacji karetki wodnej i sprzętu ratowniczego. Chętni mogli zagrać w boule i mini football, dla wszystkich dostępne były stoiska z mała gastronomią.

Niemal w ostatniej chwili – dzień przed rozpoczęciem się pikniku – swoją wizytę na terenie bazy w LWOPR w Zegrzu Południowym zapowiedział Prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką pojawił się około godziny 16.00. Po obejrzeniu bazy ratowników i pokazu udzielania pierwszej pomocy Prezydent wygłosił krótkie przemówienie. Niedługo później Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz młodymi żeglarzami z Klubu Żeglarskiego Pilawa w Nieporęcie popłynął w rejs po Zalewie Zegrzyńskim.

W otwarciu sezonu turystycznego wzięli udział także:

starosta Jan Grabiec, prezydent Roman Smogorzewski, dyrektor LPR Robert Gałązkowski oraz  Mateusz Kusznierewicz.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *