Nasze spotkania z Japonią

2015-05-20 10:21:58

Obowiązkowa realizacja projektu edukacyjnego w gimnazjum dla wielu uczniów jest nie lada wyzwaniem. Już samo wystąpienie publiczne napawa niektórych przeszywającym strachem, a na systematyczne gromadzenie i przetwarzanie informacji większości nie starcza zapału. W naszym przypadku było zupełnie inaczej, a to za przyczyną naszej nauczycielki geografii p. Barbary Kownackiej, która oczarowała nas Japonią.

W ramach realizacji projektu nawiązałyśmy współpracę z Ambasadą Japonii w Warszawie. To właśnie w Instytucie Kultury Japońskiej mogłyśmy zobaczyć i zebrać wiele ciekawych materiałów, które nigdzie więcej poza Instytutem nie są prezentowane. W trakcie naszej współpracy uczestniczyłyśmy w projekcjach filmu japońskiego, obejrzałyśmy “Ogród słów,” “Osaka Hamlet,” “Głosy z odległej planety”. Wysłuchałyśmy dwóch wykładów tj. Kultura mieszczańska nowożytnej Japonii – dr hab. Iwony Kordzińskiej-Nowackiej oraz Tradycyjna i współczesna architektura Japońska – prof. Tsutomu Nozaki.

Przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy zajęcia z orgiami dla klasy IIa Szkoły Podstawowej naszego Zespołu, które przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze, a zaowocowały pięknie wykonanymi formami z papieru.

Fascynacją dalekiego kraju zaraziłyśmy swoją klasę i dzięki naszej koordynatorce projektu, zabrałyśmy chętnych do Instytutu Kultury Japońskiej na ciekawe zajęcia edukacyjne.

To tylko niektóre działania i sposoby gromadzenia informacji, które pozwoliły na przeprowadzenie w dniu 29 kwietnia 2015 r. multimedialnej prezentacji pt: “Japonia – kraj kwitnącej wiśni i nie tylko”. Było nam niezmiernie miło, że wśród gości zasiedli Prezydent Miasta Legionowo p. Roman Smogorzewski, pani dyrektor – Agnieszka Kobylińska, panie wicedyrektor- Marta Obrębska i Beata Wawro, nasi Rodzice oraz koleżanki i koledzy z klasy I, II i III gimnazjum.

Jak wynika z wpisów dokonanych w dokumentacji projektu, naszą prezentację odebrano jako bardzo udaną.

Podsumowując, chciałybyśmy podziękować przede wszystkim p. Barbarze Kownackiej za jej wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc oraz naszym Rodzicom, którzy wspierali nas podczas trwania pracy nad projektem. A naszych młodszych kolegów zapewniamy, że praca nad  projektem edukacyjnym może być ciekawa i porywająca.

 

 Uczennice Gimnazjum Nr 6

 Natalia Cieślak, Weronika Karpińska, Sandra Stępień, Weronika Stosio, Anna Szkodzińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *