Maturzyści w trakcie egzaminów

2015-05-20 9:21:52

W poniedziałek 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne. W tym roku uczniowie muszą przystąpić do sześciu egzaminów, czterech pisemnych i dwóch ustnych

Na poziomie podstawowym maturzyści musieli zmierzyć się z pisemnym egzaminem z języka polskiego, matematyki i wybranego języka ojczystego. Czeka ich jeszcze egzamin ustny z języka ojczystego i obcego również na poziomie podstawowym. Dodatkowo, co jest nowością w tym roku, młodzież musi przystąpić do jednego egzaminu w stopniu rozszerzonym.

Do nowej matury, w tym roku, przystąpią tylko uczniowie liceów ogólnokształcących. Uczniowie techników, będą zdawać egzamin na starych zasadach. W niektórych zespołach szkół, przeprowadzono dwie formy egzaminów.

Matura z języka polskiego dla wielu nie była zaskoczeniem. Młodzież w dużej części spodziewała się “Lalki” Bolesława Prusa, choć temat “Wola człowieka czy niekontrolowane siły decydują o losie ludzkim?” sprawił niektórym trochę trudności.

– Polski nie był trudny, temat nam bardzo podpasował. Spodziewałyśmy się, że będzie “Lalka”. Generalnie dużo osób spodziewało się “Lalki”. Co do matematyki spodziewałyśmy się, że będzie gorzej – mówią uczennice liceum ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

– Największy stres jest zawsze przed matematyką bo z niej najwięcej osób nie zdaje – dodają. Zdania jednak są podzielone, jedni twierdzą, że tegoroczna matura była bardzo prosta czego zresztą się spodziewali. Innym natomiast zadania maturalne przysporzyły sporo problemów.

Na egzamin z języka obcego większość uczniów wybrała najpopularniejszy wśród młodzieży język angielski. Przez najbliższe tygodnie maturzystów czekają jeszcze egzaminy ustne, a później już tylko wakacje.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *