JABŁONNA. Tragicznie na drogach. Zginęły dwie osoby

2015-05-20 9:06:55

W ubiegłym tygodniu w gminie Jabłonna doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych. W Suchocinie w wyniku uderzenia daewoo matiza w tył autobusu śmierć poniósł kierowca samochodu. Dzień później w Jabłonnie śmierć poniosła pasażerka motocykla, który zderzył się z samochodem osobowym

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

W czwartek 7 maja po godzinie 22.20 na ulicy Modlińskiej w Suchocinie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wyniku wypadku kierowca osobówki w stanie krytycznym został zabrany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Dzień później doszło do kolejnej tragedii.

Stan krytyczny

Według wstępnych ustaleń policji kierowca matiza uderzył w narożny tył autobusu kursującego na trasie Warszawa – Modlin Twierdza. Postępowanie wyjaśniające przyczyny oraz dokładny przebieg zdarzenia będzie teraz wyjaśniała legionowska policja oraz miejscowa prokuratura. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej zastano zakleszczonego w samochodzie kierowcę. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wyłamali drzwi w aucie i wyciągnęli mężczyznę. Poszkodowany w stanie krytycznym i z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Po około dwóch godzinach 26-latek zmarł w szpitalu.

Kierowca był trzeźwy

Autobusem kierował 40-letni mężczyzna, po przebadaniu alkomatem okazało się, że był trzeźwy. W wyniku zdarzenia żadnemu z pasażerów autobusu nic się nie stało. Na miejsce skierowano zastępczy autobus, aby podróżni mogli bezpiecznie kontynuować przejazd. Do wypadku zadysponowano zastępy z PSP Nowy Dwór Mazowiecki, PSP Legionowo oraz OSP Jabłonna. Strażacy przez ponad 3 godziny zabezpieczali miejsce tragicznego wypadku.

Wezwano śmigłowiec

Następnego dnia około godziny 18.50 na ulicy Chotomowskiej w Jabłonnie przy stacji benzynowej i składzie budowlanym, subaru forester zderzyło się z motocyklem yamaha. Uderzenie było na tyle silne, że motocykl przeleciał kilkadziesiąt metrów za samochód. Na miejsce natychmiast wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednośladem podróżowały dwie osoby. Pomimo długiej reanimacji, nie udało się uratować pasażerki. 33-letni kierowca motocyklu odniósł obrażenia, ale był przytomny. LPR przetransportowało rannego do szpitala. Kierującemu samochodem 75-letniemu mężczyźnie nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W czasie prowadzenia akcji droga była nieprzejezdna.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *