Legionowo porusza – doborem kadr

2015-05-20 10:02:05

Rada nadzorcza KZB Sp. z o.o. powoływana przez prezydenta miasta Romana Smogorzewskiego powołała na stanowisko prezesa Irenę Bogucką dotychczasową dyrektor ds. Techniczno-Eksploatacyjnych, a zarazem matkę radnej z ugrupowania prezydenckiego

PAWEŁ SZYLING

toiowo@toiowo.eu

Dotychczasowy Prezes KZB Marek Pawlak, 14 maja br. został powołany na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Legionowo. Zastąpił na nim Lucjana Chrzanowskiego, który wrócił do rodzinnego Żyrardowa, gdzie zajął  stanowisko również zastępcy prezydenta. Chrzanowski zostanie jednak związany z Legionowem, bo prezydent Smogorzewski mianował swoim doradcą ds. Centrum Komunikacyjnego czyli niedokończonego dworca kolejowego. Nowa prezes KZB Irena Bogucka jest magistrem politologii, a także absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska. Od 1997 r. związana jest z Komunalnym Zakładem Budżetowym w Legionowie, a po jego przekształceniu w spółkę z KZB Legionowo Sp. z o. o w Legionowie. Była zatrudniona na stanowisku Kierownik Działu Techniczno-Administracyjnego, a ostatnio na stanowisku Dyrektor ds. Techniczno-Eksploatacyjnych. W latach 1991-1997 była zatrudniona w SML-W Legionowo, gdzie pełniła funkcję Kierownika Działu Kotłowni, C.O. i Zieleni.

Być może są to wystarczające kwalifikacje do kierowania spółką, która zarządza niemal wszystkimi należącymi do miasta nieruchomościami, a jej majątek sięga 190 mln zł. Ten majątek to obiekty szkół, przedszkoli, targowisko, stadion, Arena Legionowo, lokale handlowe na wynajem, mieszkalne budynki komunalne itd. Pewne wątpliwości można mieć jednak, co do tego, czy był to wybór czysto merytoryczny, a nie polityczno-towarzyski.  Nowa prezes KZB w ostatnich wyborach samorządowych startowała bowiem do rady powiatu legionowskiego z PO, czyli tego samego ugrupowania, co prezydent Roman Smogorzewski. Jest również matką miejskiej radnej – Marty Boguckiej-Frańczak, startującej oczywiście z Komitetu Wyborczego Prezydenta Romana Smogorzewskiego oraz należącej do klubu radnych Porozumienie Prezydenckie.

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

  1. Monika odpowiedz

    Co się czepiacie Pani prezes, ma kredyty i musi je spłacić nim przyjdzie nowa władza. Poza tym jesteśmy jedną wielką rodziną PO więc i tak wszystko zostanie w rodzinie. Nasz prezydent to nasza władza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *